şükela:  tümü | bugün
 • ing. extinctionin sifat hali. soyu tukenmis, yok olmus, turunun son ornegi ölmüş anlaminda.
 • ünlü simaları da kullanarak soyu tükenmekte olan hayvanlara dikkat çekmeyi amaçlayan ingiliz belgeselimsi program.
 • moonspell'in mart 2015'te çıkması planlanan yeni albümünün ismi
 • son 50 saniye ile rakı roka beyaz peynir üçlüsünü boğazın derinliğine gömerek taşları, kayaları kendinize siper ettiren güce muktedir parça.
 • moonspell'in 2015'te çıkmış ve beni üzen albümü. en baştan şunu belirteyim, moonspell'in hiç bir albümü benim için kötü değildir. moonspell hemen hemen her albümünde yeni şeyler denemeyi çok sever. bir etikete kesinlikle bağlı kalmaz. çok dinlediğim albümleri vardır ve çok nadir dinlediğim albümleri vardır. bu albüm de benim nadir dinleyeceğim albümlerin arasına girdi bile. belki biraz erken kanıya varıyorum ama düşüncemin değişeceğini pek sanmıyorum.

  öbür yandan moonspell'in diğer dinleyecileri içinse güzel bir albüm gibi. moonspell'in belki çok daha fazladır ama basite indirgersek 2 türlü dinleyici kitlesi vardır.

  benimde dahil olduğum ilk yılları seven tür, yani anno satanae ile başlayıp wolfheart, irreligious ve eskiye dönüş albümü olan memorial.

  bir de deneysel çalışmalarını ve gothic moonspell'i sevenler vardır ki onlar için efsane olan sin/pecado ve the butterfly effect.

  bundan önceki albümünü de omega white ve alpha noir olarak 2 ye bölerek, 2 tür dinleyeci kitlesinin de gönüllerini hoş etmiştir.

  gelelim son albüme. albümdeki şarkıları tek tek değerlendirmek için erken, o yüzden sadece isimleri:

  1 until we are no more (breathe)
  2 extinct
  3 medusalem
  4 domina
  5 the last of us
  6 malignia
  7 funeral bloom
  8 a dying breed
  9 the future is dark
  10 la baphomette

  bonuslar: until we are no less, doomina, last of them, the past is darker

  extinct müzik kalitesi olarak harika bir albüm olmuş diyemem. harika bir kaç şarkı barındırıyor diyebilirim. bana sanki 2-3 şarkı üzerinde durulmuş ama albüm olarak üstüne düşülmemiş gibi geldi. belki erken konuşuyorum ama solo albüm yapsalarmış pek bir şey değişmezmiş gibi. beni pek şaşırtmayan ama bazıları için müthiş garip gelecek, fernando ribeiro'nun arap ezgilerine olan hayranlığı (bkz: under the moonspell) ile ortaya çıkmış arabesk tadında şarkılar var. biz wolfheart sevenler için beklentileri kesinlikle karşılamadığı düşünüyorum. işin en kötü tarafı, sanırım sonra gelecek olan albümler de eminim ki müzikal açıdan çok kaliteli olacak ama bize nerede o eski moonspell dedirtecektir. ama bu moonspell, ne yapacağı da hiç belli olmaz.
 • moonspell'in 2015 çıkışlı albümü.
  bir albümde daha önce yaptıkları tüm tarzları toparladıklarından mı nedir biraz karışık olmuş. genelde sound konusunda daha tutarlı olan; hatta bu uğurda albümlerini bile ikiye ayıran adamlar (bkz: alpha noir / omega white) extinct'te ne kaydettilerse doldurmuşlar albüme. bu yüzden albümdeki şarkılar birbirinden kopuk kopuk geldi bana. breathe ve the last of us gibi radio friendly şarkıları dışında malignia harika bir şarkı olmuş.
 • (bkz: #49908534)
 • 2015 çıkışlı moonspell albümü. beğenmeyen çok olmuş, şaşırdım. benim oldukça hoşuma gitti. gerçi albüm demeyeyim, şarkıların hepsine bayıldığımı söyleyemem ancak breathe, extinct, medusalem nefis eserler olmuş. dinleyip dinleyip duruyorum yani.

  bir daha wolfheart tarzı bir albüm yapacaklarını sanmıyorum. moonspell zaten her albümde bize farklı bir moonspell dinletir. wolfheart benim pek dinlediğim bir albüm değil. sin pecado veya irreligious moonspell'i benim daha çok sevdiğim bir moonspell türü.

  demek ki 50 farklı tür albüm yayınlamanın dezavantajı bu oluyor. 50 farklı hayran kitlesi ediniyorsun. ama bir yandan bu bir avantaj, adamlar gerçekten çok donanımlı, farklı da olsa yaptıkları her iş kaliteli ve yetenek skalaları çok zengin.
 • orson scott card dan yeni bir scifi dizi.
  trailer i izlerken bir adet g'oauld silahi gordum sanki. stargate den esinlenmeler var baya. bekleyip gorelim bakalim.
 • insan ırkının uzaylılar tarafından imha edilmesinden 400 yıl sonrasında geçen konusuyla oldukça ilgimi çeken yeni bir scifi dizisi. az sayıda insan bir grup uzaylı tarafından insan ırkının kurtarılması için hayata döndürülür. konusu bu, bekleyip göreceğiz bakalım nasıl olacak?

  tralier 1
  trailer 2
  imdb