şükela:  tümü | bugün
  • martini anektodlari turludur ve dogal olarak agizdan agiza yassila yumula mitolojik dolasirlar. amerika'nin en iyi 10 barmeninden biri secilmis (ki kendisi hemingway ve marlene dietrich'e de martini sunmustur) cheshire'li deli kimyager mark'in anlattigina gore churchill martinisine vermut emzirirken sadece ve sadece bir gunes isininin noly prat sisesinden kirilip gin dolu konik bardaga yansimasini yeterli bulurlarmis.
    buyuk sinemaci ve dantel ustasi bunuel ise churchill gibi noly prat marka vermut kullanir, gini bardagina boca ederken noly prat sisesini yan gozle suzmenin yeterli olacagini unlemlermis. vermutun tadina dahi tahammul edemeyen bunuel kimi densiz yerlerde fazla koyulacak vermuta istinaden kic cebinde bir angustro bitters sisesi tasimayi da genc yasinda hobi edinmis.
  • martini marka bir vermut çeşididir.
  • üzerine tanımıyorum, bu kadar mı güzel olur bir içki. içine bir tane` yeşil zeytin: dolma olandan hani `koyulunca mest eder bunyeyi,bıkmadım bıkmayacagim.
  • 1/3 tonik 2/3 extra dry martini göz kararı limon suyu formatında insanı hiç fark ettirmeden çarpar. votka ve cin gibi mideyi yormaz. ekşi tatlar peşinde koşanlara tavsiye edilir.
  • ingilizce konusurken hem "vermutu cok az martini kokteyli" hem de "martini marka vermutun cok sek (az tatli/sekerli) cesidi" manasina gelebilir.
  • bir ölçü extra dry martini, iki ölçü schweppes bitter limon bir de zeytinle mükemmel bir karışımı elde edilebilen vermut çeşidi.
  • mükemmel içki. hayatımın sonuna kadar sadece bunu içebilirim.
  • adına dry demişler ama ben içtim ıslak bi içki.
  • 2 aydır dolabımda yatan içki. fakat milli içmizi tüketmekten martiniye zaman ayıramadım.