şükela:  tümü | bugün
 • antalya'da açılmış bulunan alman orijinli restoran-pub konseptindeki işletme. antalya, türkiye'de açıldığı ilk yer. eski çakırbey'in yerine, jolly joker'in altına açıldı. konum olarak olabilecek en iyi yerlerden birinde bulunmakta.
  franchising ile mi yoksa direk işletme sahibinin teşebbüsüyle mi açılmış bilmiyorum.

  antalya'da restoran-bar-pub-cafe vs. gibi alanların hala ve ısrarla doymadığını düşünürsek akıllıca bir yatırım olmuş denebilir.

  birincisi, türk insanı ve dolayısıyla antalya insanı yabancı menşeili markalara ilgi duyar. franchising sistemi ile gelen markalar yoğun talep görür. bu açıdan yabancı bir markanın antalya'ya girişi iyi bir fikir.

  extrablatt açılır açılmaz çok tuttu, haftasonları rezervasyonsuz masa bulmak zor, sürekli iyi iş yapıyor gözükmekte. bence tutmaya devam edecek. mekan hakkındaki görüşlerim:

  - oldukça ferah, az sütunlu ve geniş bir yapıya sahip. insanlar nerede otururlarsa otursunlar hemen hemen tüm ortama hakim olabiliyorlar. bu tür işletmelerde insanların biraya 10 tl vermesini sağlayan o biranın altın tozundan yapılmış olması değil; sosyalleşme, başka insanlar görme, güzel bir atmosferde oturma isteğidir. bu açıdan geçer not alıyor. benzer rakibi shakespeare'in ince uzun yapılı salon yapısının yanında büyük bir avantaj.

  - çalışan kalitesi oldukça iyi. hizmet sektörünün çok iyi olması gereken şehirlerin başında gelen antalya malesef yıllardır ya müşteriye çok sulu davranan yavşak çalışanlara ya da en son insan ilişkisini muhtemelen on yıl önce kurup akabinde hizmet sektörüne giren ayılara maruz kalmaktadır. bu açıdan extrablatt yine şanslı. çalışanlar iyi seçilmiş, dinamik, kibar ve akıllı.

  - yemekler harika olmamakla beraber fena değil. menü biraz dar kalıyor ancak en azından yaptıklarını yapılması gerektiği gibi yapıyorlar. lüks restoran olduğu iddia edip dört peynirli pizzaya zeytin biber koyan*, browni istendiğinde eti browniyi ısıtıp getiren*, hamburger köftesi olarak tablet pınar köfte kullanan* restoranlarla dolu bir şehirde oldukça iyi kalıyorlar.

  - bira konusunda sıkıntıları var. zaman zaman biralar sıcak geliyor.

  sonuç itibariyle antalya'nın ihtiyaç duyduğu yerleden biri denebilir. çizgisini bozmaz ve kadın-erkek sayısında dengeyi korursa popülaritesini artırır gözüyle bakıyorum.
 • antalya jolly jokerin alt kat, starbucksın yan, burger kingin karşı komşusu olan mekan.
  evet ben serinlemek için burger kingi kullanan beleşçi vatandaşım.
 • sahane ortam, asmis hadise.
 • extrablatt usulü kuzu şişi enfes olan mekan. menü zenginliği ve yemek kalitesi bakımından shakespeare bistro'dan biraz daha aşağı kalır. menüsü çok dolu gibi görünmesine rağmen, bunların çoğu sıradan yemeklerden oluşmaktadır.
 • önüne parkeden araçlar yüzünden trafiği yavaşlatıp tehlikeye atan mekan.
 • dedeman otel kavşağındaki burger king,starbuck,jolly joker üçlüsünün yanına dördüncü olarak katılmış ve kavşağın, antalyanın en piyasa bölgelerinden biri haline gelmesine yardım etmiş güler yüzlü mekan.
 • wi-fi erisim sifreleri an itibariyle "hamarat2009". ayrica limonatalari da pek guzel.
 • giden kitlenin genellikle evlenmemiş ya da yeni evli, aylık belirli bir sabit geliri olan yani isterse haftada 3-4 gün dışarı çıkabilecek konumda olan ama bir o kadar da eğlenmesini bilmeyen, gösteriş düşkünü, noldumcu, kraldan çok kralcı tayfa olduğu mekan.

  bira: 8.5 tl. yemekler tatminkar düzeyde.
 • ramazanda personeline kilim desenli yelek giydirip yetmezmiş gibi bir de fes taktıran, saat 12 olsa da yukarı çıksak*diye tarafımdan bekleme yapılan yer.
 • antalya'daki herkesin sormadan bak şöyle de bir yer var diye tavsiye ettiği mekan. millet o kadar kapılmış ki bu mekanın tazeliğine piyasasına, abartmış biraz. o kadar da özel bir olayı olmadığını söylersek yanlış olmaz sanırım.