şükela:  tümü | bugün soru sor
 • steven speilberg filmi için (bkz: e.t. the extra-terrestrial)
 • katy perry şarkısı için; (bkz: e.t.)
 • anlami 'yeryuzu' gibi cevrilebilecek terrestrial kelimesinden extra on eki ile turetilmis, anlami 'dunya disinda' olan ingilizce kelime.

  en cok dunya disi yasam ile ozdeslestirilir.
  (bkz: search for extraterrestrial intelligence)
  (bkz: seti)
 • (bkz: star child)
 • başarısız film.

  hatırladığım kadarı ile spielberg'in e.t.'si ve shyamalan'ın signs'ı ve district 9 hariç uzaylı filmi izlemedim. bu filmlerin 3'ü de kült olarak değerlendirilebilir. extraterrestrial ise sıradan tv filmi kıvamında bir film. dolayısıyla ortalamanın neresinde durur bilemiyorum ama izlediğim tüm filmler içerisinde sondan %1'lik dilim içerisinde olduğunu söyleyebilirim.

  film hakkındaki olumlu tek yorumum ise;

  --- spoiler ---

  son sahnede film güzel bir yere bağlanmış fakat yine de filmi kurtarmıyor.

  --- spoiler ---
 • başarılı bir film. kült olma kaygısı taşımayan, düşük bütçeli, bol klişeli bir film. ancak tüm bunlara rağmen izlemek için korku/bilim kurgu türünde bir film seçiyorsanız ve konusunu da dağ evine giden bir grup gencin oluşturduğundan haberdarsanız zaten bunlara hazırlıklısınız demektir. hazırlıklı olmadığın tek şey 2014 yapımı filmde halen 1960'lar uzaylı imajının kullanılması. efektler de genel olarak vasat ancak konu güzelce bağlanmış. gençlerin aptallık ve sinir bozuculuk katsayıları bu tip filmlerin pek çoğundan düşük.

  ben tatmin oldum şahsen. zaman kaybı bir film olarak değerlendirmiyorum. fena değil. bu filmi beğenmezseniz bundan sonra dağ evine giden amerikan gençleri konulu hiçbir filmi izlemeyiniz bence.
 • başıma bir şey gelmeyecekse beğendiğim filmdir,konu aşağı yukarı tahmin edilebiliyor zaten uzaylı efektleri filmin düşük bütçeli olmasından ötürü vasat lakin süpriz sonu güzel bağlanmış ve karakter rollerinin değişmez ismi michael ironside keş asker rolünde oyunculuk dersi veriyor.filmin yönetmenliğini ise grave encounters filminden tanıdğımız vicious brothers.

  çok şey beklemeden izlenirse oldukça keyif alınabilecek bir bilimkurgu gerilim filmi
 • herhalde abd ufo temalı dandik filmlerle bir devlet politikası olarak uzaylılara merak duyanları yıldırmak istiyor. aynı türde ısrarla kötü filmler çekilmesinin başka bir açıklaması olamaz.
 • --- spoiler ---

  (bkz: cigarette smoking man)
  --- spoiler ---
 • grave encounters ile sinema dünyasına ilk adımlarını atan vicious kardeşler'in senaryosunu yazdıkları vasat bir yapım. konu oldukça yavan ve işleniş sıkıcı; klişe sahnelerin çokluğu zaten yetmiyor gibi bir de filmin teenager-horror tadında olması da can sıkıcıydı. film çıkmadan önce haberlerde "spielberg'ün e.t'sinin kötü niyetli versiyonu extraterrestrial geliyor" gibi manşetlere rastlamak mümkündü. bence bu filmin e.t gibi başyapıtla birlikte anılmasının israf olduğunu düşünüyorum. ben beğenmedim ve tavsiye etmiyorum.. 2/10