şükela:  tümü | bugün soru sor
 • nathan fillionli castle dizisiyle ogrendigim, insanoglunun nelere kadir oldugunu bana bir daha hatirlatan enteresan bir olay.

  kisacasi supermarketlerden en ucuza (marketlerin dagittiklari kuponlari kullanarak) en cok mali alma aktivitesi. reality showu var. http://en.wikipedia.org/wiki/extreme_couponing
 • bones'un son bölümünde de konu edilmiştir.
 • amerika'da gercekten ragbet goren hatta kurslari bile olan bir aktivite. oyle ki kafayi buna cidden takan bayanlar hatta bazen de erkekler, coplerden bile kupon topladiklarini soylemektedirler. tabi burada bahsedilen kuponculuk 5-10 dolar gibi indirimler saglamiyor. ortalama 600-800 dolar civarinda yapilan alisverislerde kasiyere verilen nerdeyse bir torba kuponun kullanilmasiyla ortalama %80-90-100 civarinda indirim yapilmakta, 700-800 dolar civarindaki bir alisverise bazen kuponlar sonrasi birkac dolar , hatta bazen 20-30 cent odemektedirler. bazi marketlerin 600 dolar siniri koyduklari belirtilmektedir. tabi bu alisverisler ellerindeki kuponlar dogrultusunda ilerlediginden, soyle diyaloglar gecmektedir. 'elimde 122 tane barbeku sos icin 1 alana 1 bedava kuponu var , ayrica ayni urun icin 2 alana 55 cent indirim kuponum da var buna gore 244 tane barbeku sos alip su kadar para odeyecegim ' diye sacma sapan oranlarda alisverisler yaparlar. cogunlukla da kullanamayacaklari kadar cok sey alirlar. bu kupon isini takinti yapanlarin hepsinin bir odalarinda raflara adeta bir market kadar gereksiz urun depolanmistir. ornek programlar icin bkz;

  https://m.youtube.com/…lts?q=extreme couponing&sm=3
 • yerli versiyonu için (bkz: donanımhaber ölücüleri)
 • tlc kanalında türkçe altyazılı olarak yayınlanan program.

  an itibariyle izliyorum ve oldukça ilginç. rebecca 895 dolarlık bir alışverişi 51 dolara gerçekleştirdi.
 • tlc deki bir bölümünde kadının biri 2123 dolarlık alışveriş yapıp kuponlarla hepsini bedavaya getirip üstüne 57 dolar hediye çeki aldı. vay anasını sayın seyirciler
 • bugün izlediğim bölümünde bir kadın anneannesinden kalma (son kullanma tarihi yokmuş) 20 yıllık kuponlari kullandı. o market 20 yıldır değişmez mi kardeşim? hadi market değişmedi o kuponlari işleyen yazılım çökmez mi değişmez mi? helal olsun adamlara ve sistemlerine.
 • al da arkadaş, 320 tane tek kullanımlık jileti, 170 adet deodorantı, 56 kutu ağrı kesiciyi ne yapacaksın... mahalleliye dağıtsan yine bir derece . alışverişi bedavaya getirmek çok güzel bir şey olsa gerek ama lazım olmayan, asla tüketemeyeceğin tonla şeyi garaja doldurup adeta paralel bir markete sahip olmak israf değil de nedir yani. her şeyi oversize olan amerikan ortadireğinin kapitalizm çılgınlığı .
 • kusursuz bir alışveriş için günde 4-5 saat üstünde çalışma yapılması gereken güzel sistem.
  alışverşe jiple gidip, bedava alışveriş yapmayı hedeflemek türkiye ile kıyas için ayrı bir uç nokta.*
  yalnız bizde asla olmaz, marketler kapatmak zorunda kalır.

  isterdim böyle kupon sistemi olsun türkiye'de de.
  insanların her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecek, mahalle yardım evleri açılıp, marketten fazla sayıda alınan ürünler burda toplansın, ihtiyacı olan insanlar ihtiyacı kadar gelip alabilsin mesela.
 • bizde mümkün olmayan şeydir. programlarda verilen kuponlar birbiri ile birleşiyor ve her alışverişte sınırsız süre geçerli.

  ama bizde öyle mi?

  bizde 1000 lira alışverişe 100 lira kupon verilir, kuponun 25 lirası ilk 5 günde 300 lira ve üzeri alış verişte, diğer 25 lirası sonraki 5 gün içinde 500 lira ve üzeri alışverişte, kalan son 50 lirası da en sonuncu 5 gün içerisinde 750 lira ve üzerinde alışverişte kullanılır.

  ya da 500 lira alışverişe 55 lira puan verilir, o da alışverişten 1 ay sonraki 1 hafta içerisinde 500 lira ve üzeri alışverişte kullanılır, her kategoride de kullanılamaz ha!