şükela:  tümü | bugün
  • fragmanında gördüğüm kadarıyla ted bundy pisliğini karizmatik bir idol gibi sunan, resmen bir seri katili romantikleştiren bir yapım olacak. şimdiden bununla ilgili eleştiriler almaya başladı zaten. ama işin daha da kötüsü, sosyal medya ted bundy'nin ne kadar karizmatik olduğunu, şimdiye kadar "hak ettiği" ilgi ve ünü alamadığını ve bu filmin "nihayet" ona o hak ettiği her şeyi vereceğini düşünen beyinsizlerle dolu. bu seri katil hayranlığı ciddi bir problem ve gerçekten mide bulandırıcı olmaya başladı.
  • conversations with a killer the ted bundy tapes izlerken fragmanına denk gelip böyle bir filmin varlığına şahit oldum. söz konusu neşe dolu trailer başka izleyicileri de rahatsız etmiş neyse ki. o nasıl salak saçma bir fragmandır yahu? "kadınları katlediyor ama çok yakışıklı çok havalı çoook romantik."

ted bundy'nin kurbanlarına hiç mi saygınız yok? bu adam nekrofili, kurbanlarının her yerini paramparça eden, delicesine ısıran, ölüsüne dirisine tecavüz eden, gram pişmanlık duymayan ve kimbilir daha bilmediğimiz ne iğrençliklere imza atan bir yaratık. bilindiği üzere bir haltı itiraf etmeden ölüyor. ölmeye yakın bir iki bir şey söylüyor sadece. o da yırtmak için. bu işi yaparken utanmadınız mı?
  • trailer geldi ama tonu karanliktan ziyade baya rockstar hayatini anlatan ve eglenceli bir havada olmus. bundy ne zaman ripped oldu lan bir de? 38-45 arasinda insani olduren bu sapigi agir sekilde idol yapma cabasi sezdim fragmanin tonunda.

https://youtu.be/v38mnmdcgrm
  • filmi izleyenler baya yanlış izlemişler bir de yorum yapmışlar.

--- spoiler ---

bu film bir seri katili sempatik göstermek için çekilen bir film değil. aksine mahkeme sahneleri, röportajlar vs. gerçeğine son derece sadık kalınarak, filmdeki kız arkadaşı liz'in (gerçek adı başka) yazdığı otobiyografiden parçalar taşıyan bir film. mesela "hakim ortak diyor bu nasıl iş" diye filme eleştiri gelmiş. bu bizzat gerçek diyalog yani adamlar napsaydı gerçekte olan bir diyaloğu farklı mı verselerdi? film ted bundy şöyle sempatik böyle sempatik demiyor, aksine gerçek hayatta da pek çoklarının giyimi kuşamı, görüntüsü ve konuşması nedeniyle "masum" olduğuna inandığı bir canavarın bukelamunluğunu anlatıyor. filmin konusu bile seri katil ted bundy'nin kız arkadaşı gözünden anlatılması iken yani gerçekten bu hatun yıllar boyunca adamın katil olduğunu düşünmemişken, "ehi seri katili öven film" falan denmesi oldukça saçma.
    --- spoiler ---
  • fragmanı seyrettikten sonra keşke zac efron gibi eski bir disney oyuncusu yerine gerçek bir metot aktörü bulsalar diye hayıflandığım film. karakterin içine tam olarak giremediğinden efron'nun oyunculuğu maalesef taklitten öteye gidememiş. trailer'da ted bundy'e benzeyen tek şey saçı ve kıyafetleri. nerede o soğuk, duygudan ve empatiden yoksun şeytani bakışlar? şahsen ben karşımda ted bundy'i değil 70'li yılların modasına göre giyinmiş bir zac efron'dan başka bir şey göremedim.
  • ted bundy'nin ismine bundan yıllar önce bir makalede denk gelmiştim. ilgimi çekmişti ve araştırmıştım. dolayısıyla konu hakkında filmden önce zaten fikir sahibiydim, heyecanla bekliyordum filmi.

özetleyecek olursak; vasatı geçememiş film.

--- spoiler ---

ted bundy'nin filmde sempatik gösterilmeye çalışıldığını söyleyenler, katil nasıl aşık olur vs. diyenler olmuş. şöyle açıklayayım.

arkadaşlar ted bundy filmde sempatik gösterilmiyor, zaten adam sempatik. özel hayatında tanıyan herkes nasıl karizmatik, zeki, etkileyici ve normal bir insan olduğundan bahsediyor. komşuları adamla ilgili tek şüpheli olayın evinden gelen garip kokular olduğunu söylüyor, kurbanlarını pişirdiği için gelen koku.

filmin sonunda görüyorsunuz hakimin "karşımda çok zeki bir insanın israf edildiğini görüyorum ve çok üzgünüm" dediğini. o sözler gerçekten söyleniyor mahkemede.

dava devam ederken bir sürü genç kadın davayı ilgiyle izliyor, ted'i görmek için dışarıda bekliyor, ona mektuplar gönderiyor, evlilik teklifleri yapıyor. böyle enteresan bir aurası varmış adamın.

öte yandan, bir insanın ulaşabileceği maksimum vahşet ve kötülük seviyesinde bu arkadaş. boğma, kesme-biçme, nekrofili, cesetleri pişirme gibi akla gelecek her türlü pisliği yapıyor. filmde bunlarla ilgili -bence doğru şekilde- pek ayrıntıya girilmemiş.

toplam kurban sayısı sorulduğunda ise resmi kayıtlardaki "30" sayısı ile ilgili "yanına bir rakam daha koyun, gerçek sayıya ulaşırsınız" demiştir.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

conversations with a killer the ted bundy tapes izledikten sonra hiç çekilmiyor. zac efron olmamış, hikaye olmamış, kurgu olmamış.

"ted bundy'nin hayatından neşeli kesitler" gibi bir şey olmuş, beğenmedim.

--- spoiler ---
  • oyuncu kadrosunu başarılı bulsam da fragmanda ted bundy gibi bir canavarı havalı gösterme çabasını görünce şimdiden izlemeden tiksindiğim filmdir. bakalım nasıl toparlayacaklar.
  • ted bundy'yi zac efron ve bundy'yi 1975 yılında tutuklayan polis memuru bob hayward'i ise metallica'nın yüce kişiliği james hetfield'in canlandıracağı film.
    https://turkgitar.net/…atil-filminde-oyuncu-olacak/
  • an itibariyle netflix türkiye'de yayında.

--- spoiler ---

filme gelecek olursak, belgesel olarak yayınlanan conversation with killer: the ted bundy tapes'in yanında kocaman bir balon kalmış film. ted bundy'nin kişilik yapısına dahi girmeden, bomboş bir film yapmışlar. zec efron, ted bundy'i açıp izlememiş bile bence, çünkü filmi izlediğiniz de bu adam seri katil, narsist ve sosyopat diyemiyorsunuz. bizim hikaye'deki barış gibi bir tip olmuş.

sonuç olarak 10 üzerinden 4 o da liz ve carole ann ile olan ilişkilerinin güzel yansıtmalarından dolayı. kısaca a movie that waste of time
    --- spoiler ---