• bahsettiklerini dinledigimde yanliz degilmisim gibi, evrenin bir parcasiymisim gibi, onemsizlik onemli degilmis gibi, hiclik komikmis gibi hissediyorum. hayran olunasi bir enerjisi var. oyle ki; daglarla cevrili guzel bir guney sehrinde deniz kiyisinda yatiyorken, tum dogal guzellikler gozumun onundeyken, onun dediklerini dinledigimde evrenden daha cok etkileniyorum. duyduklarim gorduklerime agir basiyor.
  • insanı düşünmeye iten bazen de midene tekme yemişsin gibi hissettiren (bkz: and nothing can ever ruin this) videolar içeren youtube kanalı.

hayatı sorgulamayı seviyorsanız, bir varoluşsal kriz içerisindeyseniz, nihilizm e varan bir yapınız varsa özellikle tavsiye ederim. birçok videosunun türkçe altyazısı da var.

aynı youtuber'ın diğer kanalı için (bkz: exurb2a)
  • eski sevgilisinin, kendisine tecavuz ettigi, tehditlerde bulundugu, susturmaya calistigi gibi iddialarla ortaya ciktigi youtubecu.

https://www.photoandgrime.com/…n-exurb1a-legal-case

https://www.youtube.com/watch?v=pqiftlnkgai

hollywood'tan sonra youtuberlar icin de #metoo'ya benzer bir hareket baslatmaya calisiyor kiz.
  • hayatla alakalı hepimizin sorduğu soruları gayet güzel bakış açılarıyla dile getiren bir kanal.
    herkese en azından 1-2 videosunu izlemesini tavsiye ederim.
  • mannak komik bilimsel vidyolar yapan kanal.

https://www.youtube.com/…willunicycleforfood/videos
  • yaratıcı olduğu kadar tecavüzcü bir sosyopat.
    bu alex mckechnie adındaki ingiliz youtuber pieke roelofs adlı hollandalı youtubera 2016 yılında bulgaristan'da birlikte çalıştıkları sırada tecavüz etmiş otistik olan pieke roelofs intihara meyilli hale gelince hastaneye yatarak xanax gibi ağır ilaçlarla psikiyatrik destek alırken onu kandırarak buluşup bir kez daha tecavüz etmiş.

olayın özeti
  • kaliteli olduğuna inandığım bir içerik üreticisi. aynı zamanda (bkz: soundcloud)'da bestelerini de yayınlıyor.

the-dog-wrestler-waltz

t:(bkz: youtuber)
  • youtube'da bulabileceğiniz en harika videolardan bazılarına ev sahipliği yapan kanal.
  • standart eski sevgili olaylarına karışan depresyon kaplumbağası. exinin bloğunda yazdığı gibi, "don't stick your dick in crazy"

saatlerimi olayı incelemeye ayırdım. kız "ühü zavallı ben ühüüüüü" yapmaktan başka pek bir şey anlatmamış. mecbur gittim discordlarına kızla konuştum. kız direkt ruh hastası olduğu için kıza çok soru sormadım, ne desem "burdaki blogda yazıyor" diyordu, blogda ise ucundan değip olayları açıklamaktan kaçınmış olduğunu görüyordum. delilerle uğraşmak istemediğim için gittim olayı kızın arkadaşlarından öğrendim. meğersem "experiment a" pek bir deney değilmiş. otistik depresyon kaplumbağamız kızı düşürmek için sürekli yalan söylemiş falan. kız bu yüzden deney detaylarını ve defteri paylaşmadı anlaşılan. ha bir de kıza yürüyen ve kızın friendzonelediği bi eleman var o biraz komik.

asıl ilgimi çeken exurb1a'nın sevgilisi ile olan konuşmaları. kız şarap eşliğinde romantik yemek hazırlıklarına kadar her türlü videoyu/sesi/konuşmayı paylaşmış. exbur1a gerçek hayatta da hep felsefi biçimde konulmuş, tam bir film karakteri gibi. gerçek hayatta mükemmel sesine düşmesem bile dediklerine düşerdim heralde. videoları kadar olmasa da mesajlarını okumak eğlenceli.
  • bütün kitaplarını legal yol ya da telif falan dinlemeden herkesin erişimine açtı bugün itibariyle, evde sıkılırsak okuyalım diye.

buradan erişebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap