şükela:  tümü | bugün
 • tcdd nin yeni online bilet satış şeysinin adı,eski boktan şeyden kurtuluyoruz sonunda
  android ios uygulaması vs de varmış.

  https://yolcu.tcdd.gov.tr/
 • eski boktan sistemden daha boktan bir sistem. kart guvenlik kodunuz 0 ile basliyorsa buradan bilet alamiyorsunuz su anda.
 • tcdd’nin elektronik bilet satışı için 1 şubat 2014 tarihinde geçtiği yeni “sistem”.

  yaklaşık on yıldır tcdd’nin eski dandik internet satış sayfasından bilet almaya çalışırım. bilenler bilir, bütün tren listesi, saatlerine varıncaya dek tek liste halinde karşına gelir, aradan kendi trenini bulmaya çalışırsın. hadi buldun vagon seçemezsin, koltuk seçemezsin vs. vs.

  ama biz hepimiz, demir yolu muhipleri cemiyeti olarak, sabırla bekleriz. hızlı trenler,yeni setler derken elbet online satışa da sıra gelecektir. koskoca tcdd için online satış nedir ki? fevkaladenin de fevkinde bir güncelleme yapılacaktır ama dev projelerden ona bir türlü sıra gelmiyordur.

  nihayet şubat 2014’te devreye girdi yeni “sistem”. bu gözler bunu da gördü. içeriğinden, işlevselliğinden falan geçtim, bu tasarım kimin fikriydi allah aşkına, kimlerin onayından geçti? endüstri meslek lisesi öğrencilerine proje ödevi olarak verilse daha iyi şeyler çıkardı sanki.

  insan bunun üzerinde çalışırken hiç araştırma yapmaz mı? başkaları nasıl yapıyor acaba diye hiç merak etmez mi?

  ns - hollanda
  deutsche bahn - almanya
  sncf – fransa
  trenitalia - italya

  insanın içini ısıtan bir tasarım hiç mi uğramaz buralara? devletin, otoritenin soğuk yüzü mü hep bizim kaderimiz?
 • anladığım kadarıyla tcdd ile ilgisi olmayan yeni açılmış bir demiryolu şirketinin bilet satış sitesi. zira nereye bilet baksam sefer bulunamıyor.
 • ben bu kadar kötü bir site görmedim. kendi kendine mail adresindeki karakterleri büyütüp kullanıcı hatası vermesinden çok etkilendim ama hakkını yemek istemem. tam bir skandal.

  edit: baştan üye olmak gerekiyormuş, ondan kullanıcı adı hatası almışım ama bu sayfasın skandal olduğu gerçeğini değiştirmez. bilet satışı yapmıyor.
 • henüz bugün tanıştığım ey pis sistem.
  eyy pis'ten bilet almayı ilk denememde rahatça başarmış biri olduğum için şansımı seviyim diyorum.
  diğer denemelerde de böle rahat olurum inşallah. gzl ya, hem koltukları sen seçiyosun.
 • eski sistemdeki üyeliği kabul etmeyen, yeniden üyelik gerektiren sistem. koltuk seçme olayı iyi olmuş. ama arayüzü o kadar amatörce ki acaba bu resmi site değil mi falan diye düşündüm bilet alırken.
 • acentadan alınan biletlerle internetten yapılması istenen işlemi hunharca reddeden ve nedeni hakkında hiçbir bilgi vermeyendir kendisi. tren gibi analog bir oluşumun böyle androidlerden kare kodlardan medet umması falan çok acayip. her boku becerdik bi tren bilet appi kaldı zaten. eski dandik siteyi * mumla aratan arayüzü ile de çıldırmak işten bile değil.
  nerde bizim bıyıklı kondüktörlerimiz?
 • ne yaparsam yapayım bilet alamadığım sistem. sürekli olarak ''teknik bir hata oluştu, daha sonra tekrar deneyiniz'' hatası alıyorum.
 • 20 yıllık arabayı satıp 5 yıllık ikinci el otomobil almak gibi birşeydir kendisi. 20 yıl önceki teknolojiyle yapılmış tccd online bilet satış sistemini 5 yıl önceki teknolojiyle yenilenmiş halidir.