• kadın-erkek koltukları konusunda sıçmış sistemdir.

az önce sistemde yaşadığım durum;
    trende toplam 6 boş koltuk var, 3'u de arka arkaya hatta.
    ama bu boş koltukların yanı hep kadın yolcu tarafından alınmış, ve ben erkek olduğum için bu trene bilet alamıyorum. buyrun bu da görüntüsü
    arka arkaya oturmuş 3 kadın yolcu, yan yana bilet almıyor, hepsi tek tek ayrı koltuk alıyor ve üçünün de yanı boş. ve ben o koltukları alamadığım için o trene binemiyorum.

ülkemizde böyle bir ayrım var evet, kadınla erkek (birlikte bilet almıyorlarsa) yanyana oturamaz!!?

<caps>madem bu sistemi uyguluyorsun</caps> (ki bu da uygulanmamalı bence) , o halde her tek kadın yolcu, o vagonda tek kadın oturan ikili koltuk varsa o yan koltuğu almak zorunda olmalı, bir çok otobüs firmasında bu var.
  • tcdd’nin elektronik bilet satışı için 1 şubat 2014 tarihinde geçtiği yeni “sistem”.

yaklaşık on yıldır tcdd’nin eski dandik internet satış sayfasından bilet almaya çalışırım. bilenler bilir, bütün tren listesi, saatlerine varıncaya dek tek liste halinde karşına gelir, aradan kendi trenini bulmaya çalışırsın. hadi buldun vagon seçemezsin, koltuk seçemezsin vs. vs.

ama biz hepimiz, demir yolu muhipleri cemiyeti olarak, sabırla bekleriz. hızlı trenler,yeni setler derken elbet online satışa da sıra gelecektir. koskoca tcdd için online satış nedir ki? fevkaladenin de fevkinde bir güncelleme yapılacaktır ama dev projelerden ona bir türlü sıra gelmiyordur.

nihayet şubat 2014’te devreye girdi yeni “sistem”. bu gözler bunu da gördü. içeriğinden, işlevselliğinden falan geçtim, bu tasarım kimin fikriydi allah aşkına, kimlerin onayından geçti? endüstri meslek lisesi öğrencilerine proje ödevi olarak verilse daha iyi şeyler çıkardı sanki.

insan bunun üzerinde çalışırken hiç araştırma yapmaz mı? başkaları nasıl yapıyor acaba diye hiç merak etmez mi?

ns - hollanda
    deutsche bahn - almanya
    sncf – fransa
    trenitalia - italya

insanın içini ısıtan bir tasarım hiç mi uğramaz buralara? devletin, otoritenin soğuk yüzü mü hep bizim kaderimiz?
  • son güncellemeden sonra mobil appi gayet güzel çalışmaya başlayan zımbırtı. deneme yapmak için bi gidiş dönüş bileti aldım. seyahat esnasında ray saplanmaz inşallah.
  • 10-15 günlük periyotla satış işlemini yapılıyor. iletişime geçtiğiniz hattın diğer ucundaki yetkilinin sözü bu.

güya.

zira bugün ayın 5'i ama 15'inde almak istediğiniz bilet için size "isteğinize uygun sefer bulunmamaktadır" uyarısı vermekte.
    güzergah; konya- istanbul yht.

444 82 33 de bilmiyor satışın ne zaman açılacağını.
    sanırım en geç yarın açılır diyorlar.

böyle hizmet sizin de başınıza... ne denir ki başka?..
  • anladığım kadarıyla tcdd ile ilgisi olmayan yeni açılmış bir demiryolu şirketinin bilet satış sitesi. zira nereye bilet baksam sefer bulunamıyor.
  • ben bu kadar kötü bir site görmedim. kendi kendine mail adresindeki karakterleri büyütüp kullanıcı hatası vermesinden çok etkilendim ama hakkını yemek istemem. tam bir skandal.

edit: baştan üye olmak gerekiyormuş, ondan kullanıcı adı hatası almışım ama bu sayfasın skandal olduğu gerçeğini değiştirmez. bilet satışı yapmıyor.
  • tcdd nin yeni online bilet satış şeysinin adı,eski boktan şeyden kurtuluyoruz sonunda
    android ios uygulaması vs de varmış.

https://yolcu.tcdd.gov.tr/
  • eski boktan sistemden daha boktan bir sistem. kart guvenlik kodunuz 0 ile basliyorsa buradan bilet alamiyorsunuz su anda.
  • biletler saat kaçta satışa çıkıyor bilen arkadaş yeşillendirebilir mi istanbul eskişehir hattında hiç yer yok

edit: tren biletleri alacağınız 5 gün önce gece 2 de satışa çıkıyor
hesabın var mı? giriş yap