şükela:  tümü | bugün
  • warhammer 40k kurgusunda, ve muhtemelen warhammer fantasy'de de, evrende gerçek uzay ve "warp" uzayın birleştiği devasa bir bölge. daemon'lar burada ellerini kollarını sallayarak gezerler. chaos space marine lejyonlarına ev sahipliği yapar. genelde imparatorluk üzerine saldırılar ve black crusade'ler buradan gelir.

    ayrıca games workshop'un 2003 yılında organize ettiği dünya çapında bir warhammer 40k turnuvasına da bu isim verilmişti.
  • evrenin yaratılmasından milyonlarca yıl sonra canlıların birbirlerine ettiği eziyetlerin, işkencelerin ve kötülüklerin etkisiyle varolmuş chaos oluşumudur. içinde 4 büyük ckaos tanrısı'nı ve onların hizmetkarlarını barındırır. evrenin burayla olan en derin bağlantısı cadian gate'tir ve buranın girişinde de cadia adında bir gezegen vardır. chaos space marine ler binyıllardır uğraşmalarına rağmen hala imperial guard'ın elinden alabilmiş değil burayı. ayırca orks dışında herhangi bir burayı fethedebilceğine inanılmamasına rağmen onlar da kendi aralarında savaşmaktan henüz eye of terror'la ilgilenememişlerdir...