şükela:  tümü | bugün
  • bilim üretimi steril göz damlası.
    tetrahidrozolin hidroklorür(!).

göz allerjileri, kataral konjonktivit, toz ve dumana bağlı göz tahrişleri, fazla okumaya bağlı göz yorgunlukları durumlarında beliren ikinci derece konjonktiva ödemi ve hiperimisi ile yanma, kaçıntı, ağrı, aşırı göz yaşarması belirtilerinin giderilmesinde semptomatik tedavi amacı ile kullanılır.

türkçesi, kızaran gözlere karşı moral damlası.

bir muadili, pfizer tarafından üretilen visine göz damlasıdır.
  • gözlerde mentol ferahlığı estiren damladır.

böyle kornea ve göz kapağı arasına otoyol döşemişler de üzeri püfür püfür esiyomuş gibi bi his.

sklera konjonktiva filan her tarafı bembeyaz yaptı, sulugöz halim yatıştı, göz kapağının altındaki çıldırtıcı kum taneleri kayboldu. ama "ben doktorum" nidasıyla öne atılıp doktor tavsiyesi olmadan kullandım, sonumdan endişeliyim.
  • bir zamanlar eczaneden almaya gitmiştim bu damlayı. eczacı ilacın artık reçeteli satıldığını söyleyip ne için kullanacağımı sormuştu. bende ekrana bakmaktan gözlerimin kanlandığını ilacın bu kanlanmaya iyi geldiğini söylemiştim. daha sonra neyse ben gideyim doktora yazdırayım madem dedim eczacı tamam neyse reçeteye gerek yok alabilirsiniz demişti. sanırım bir takım önlemler için hemen vermiyorlar. zaten artık her eczanede bulamıyorum. bu da böyle bir anımdır.
  • kesinlile hiçbir kalıcı etki bırakmayan, anı kurtarmalık göz damlası. iş görüşmesine veya önemli bir buluşmaya giderken gözüm kızarık olmasın düşüncesiyle kullanılabilir.

ayrıca gözde zararlı bir tabaka oluşturabildiği söylenmekte.