• gidip görmeyen vizyonsuzlar burada ahkam kesmiş vay be..
  • venedik'teki gondolun da eskişehir'den az hallice olması diyerek artırdığım başlık.

fransa'ya defalarca gittim ama hayatta paris'e uğramam, hindistan'da taj'a, küflü venedik'e... bunlar hep popüler kültürün instagram turu programına ait dayatmalar. fotoğraf çektirmeye, filmlerde dayatılan romantizme yapılan seyahatlerin uğrak noktaları... yemeye içmeye, eğlenmeye para/zaman ayırın, fotoğrafı bile kendinize anı olarak çektirin. amen.
  • bodrum'da da denize girilebilebiliyor, kadıköy rıhtım'da da denize girilebiliyor.
  • pekçok fransız da böyle düşünüyor. eyfel kulesinin yapım amacı, o zamanlar yükselişte olan, çelik endüstrisinin gövde gösterisi olmasıydı.(devasa bir reklam tabelası olarak da görebilirsiniz.) endüstriyel çeliğin gücünü göstermek için, büyük bir proje olarak çıktı ama, paris'in simgesi olarak kaldı. en büyük işlevi, paris'i kuş bakışı olarak izlemektir. hitler'in planladığı gibi, paris'in kurtarılmasında dinamitle patlatılsaydı, pekçok parislinin kutlama yapacağı kesindi. hala var olmasının en büyük sebebi, sağladığı turizm geliridir.
  • eyfeli sadece rüyamda gördüm , gerçekten. ölümüne gitmek isterim, gezilece yerler listemde var ama aklımdan da bu durum geçmiyor değil.
    bu arada rüyamdaki eyfel de gerçekten trafoya benziyordu:)
  • gerçekten de farkı yoktur. inek şaban'a da köprüyü satıyorlardı hani. işte onun gibi birşey.
  • ben o elektrik direklerine de "vay be" diyerek baktığım için hak verdiğim önermedir.
  • tespit gibi tespit
  • yüksek gerilim direği sen misin?
hesabın var mı? giriş yap