• destekliyoruz, sonuna kadar..
    siyasi değiller tamam ama o yumruk ne iş ben onu çözemedim.
  • 2009 yılında hala özgürlüğümüzü "yasak" larla baltalayanzihniyetlere karşı başlatılmış haklı hareket. amaç edindikleri gibi unutmamalı ve susmamalıyız da. gönülden destekliyoruz.
  • kesinlikle sonuna kadar desteklediğim proje,umarım birşeylerin değişmesinde en önemli rolleri oynalarlar
  • bu tamamiyle bir özgürlükler meselesi.
    istenmiyor, çok fazla kurcalayan birey.
    bakın bu devletin başı güler zere'yi affetti ama adanademir livorno maçında güler zere ölmesin pankartı açanlara devlet 10binlerce lira ceza kesti ya da kesmeye kalktı. konunun özü bu.
    internet muazzam bir kaynak, azıcık düşünen ve süzebilen birey, bilinç sahibi olabilme yollarını öyle kolaylaştırıyor ki internet marifetiyle.
    artık darbeler devri bitti mi bilemiyorum ama darbeden sonra kitap yakma devri bitti. internetin devri başladı. ve kitaplarla bile başa çıkamayanlarca istenmiyoruz işte.

bu harekete ön ayak olanlar bunları eminim biliyorlardır, içinde bulunduğumuz durumu çok daha iyi kritize etmişlerdir ama ben hatırlatayım tüm strateji ve taktiklerini buna göre oluşturmaları gerekiyor; istenmiyoruz. kanzuk'un e-tohum'da dediği gibi belli bir dünya görüşü için o kadar memnuniyet verici ki yapılanlar biz istediğimiz kadar çırpınalım... işte bu yüzden çok çarpıcı ve etkili bir eylem planı gerekiyor.

yasalar dahilinde hep destek tam destek diyorum kendilerine...
  • ses getirebilmesi için, dava açıp, tv'de görünmekten daha aktivist bir tutum sergilemesi gerek. organize olup sokağa çıkılmalı, protesto yürüyüşleri düzenlenmeli. organize olunamıyorsa, organize gruplarla iletişime geçilmeli, destek istenmeli. katılacak zirve aşeren sözlük yazarları organize edilebilir mesela. bir araya gelmeleri bir işe yaramış olur. hatta beat it istanbul katılımcıları bile düşünülebilir. hazır genç topluluk işte, neden yalnızca michael jakcson'ı anmakla sınırlı kalsınlar ki? bütün bu oluşumlar siteler aracılığıyla iletişime geçmeli. nette 7/24 beraberiz, bir işe yarayalım.

bakın anonymous scientology tarikatına karşı neler yapıyor.
    http://www.prensesemektuplar.com/…-itaatsizlik.html
  • bu konudaki tavrım daha önce yazdıklarımdan da açık olduğu için katıldığım eylem. ancak bir şeye takıldım, 4 temel ilkenin diğer üçüne elbette katılmamak elbette mümkün değil, ama ilk ilkeyi de anlamak mümkün değil:

"4 temel ilkemiz:
    1) hareketimiz siyasi değildir."

tüm özgürlük eylemleri siyasidir kardeşim. zoon politikonun kendini inkar ederek, bir araya gelmeye çalışması komik oluyor. bir araya gelmenin siyasi bir etkinlik olduğunu fark edemedikçe sevgili bir araya gelenlerimiz, eylem 3.0'a da, 4.0'da ihtiyacımız olacak galiba.
  • su an skor web 2 türkiye 0, eylem 2'yi butun turkiye desteklerse skora denge gelmesi yakindir
  • kesinlikle destekliyorum. hatta banner'larından bir tanesini, kişisel web siteme de eklemiş bulunuyorum. ancak, bir konuda kendilerini eleştirmeden edemeyeceğim.

eylem güncesi başlıklı bölümlerindeki bir paragrafı aynen yapıştırıyorum: (anlayacağınız üzere, bu hareketin ilk aşamadaki amacı belirtilmiş)

"genel olarak yapmak istedigimiz de bu; bir taban hareketi olusturmak. direkt tavandan isimlere ulasmaya calismak yerine, bizler gibi siradan vatandaslarin tepkilerini ortaya koymalarini saglamak, ve bunun domino tasi gibi kisiden kisiye ilerleye ilerleye tavana vurmasi, yaptirim gucu olanlari harekete gecirmemiz."

okuduğunuz üzere, sıradan vatandaşlardan bahsediliyor; taban hareketi oluşturmaktan bahsediliyor. yani hedef, ilk aşamada sıradan vatandaşlara ulaşmak, daha sonra domino taşı gibi etkileşim halinde tavana ulaşmak ve nihayetinde ses getirmek.

e peki arkadaşım, diyorsunuz ya sıradan vatandaş filan falan... bu bahsi geçen sıradanlaşmış vatandaş, sizin dilinizi nasıl anlayacak?

"opresif" diye bir kelime kullanmışsınız şimdi. hatta öyle bir kullanım ki bu, "temel ilkelerimiz" bölümünden tutun, eklenilmesi istenen banner'lara kadar her yerde bu kelimeyi kullanmış. ve hatta, web sitenin üst kısmında yer alan, banner'ımsı sansür tarihçesinde bile aynı kelimeyi kullanmışsınız. kısacası, kullanmışsınız da kullanmışsınız.

e söyleyin hele, nedir bu kelimenin anlamı? sadece ben mi bilmiyorum diye sözlükte araştırdım, bulamadım. google gibi hazinenin içinde aradım, yine elle tutulur bir şey bulamadım. bulduklarım da yarım yamalak anlamlardı.

şimdi sormak istiyorum tekrar: birincil amacı, halkta bir tepki yaratmak olan bu oluşumun, böyle garip bir kelime kullanmasının ne gereği var? tekrar diyorum, herhangi bir yerde geçse bu kelime, ses etmeyeceğim; ancak neredeyse her yerde bu kelimeye rastlayınca, yazamadan edemedim.

ayrıca; dünyanın en opresif sitelerinde bile böyle bir kelime yok!

opresifmiş...
  • ''interneti keşfet,
    biraz dolaş, eğlen..
    sansür bitmedikçe,
    bitmez bu eylem!''` : caney caney melodisi`

''arkası gelmez engellemenin, bıktım illallah.
    sansür de bir gün teğet geçer, geçer inşallah..''` : fesuphanallah melodisi`

''gün doğdu, sansürlerle, engellerle uyandık
    sitelere girmek için diyenese` : dns` dayandık.
    internet teknolojisi, aşık eder herkesi
    pclerden eksilmesin browserın simgesi..''` : gündoğdu melodisişeklinde tezahüratlarla desteklediğimeylem`. kim tutar bizi be?!

not: bari bunları silme nickinne.` : yalvaran ismail`
  • siteden yapılmış olan duyuruya binaen diyorum ki, destekliyoruz efendim.

internette sansürün nerelere dayanacağını görmektense, bu sansür olayını sansürlemek çok daha mantıklı olduğu için destekliyorum...
hesabın var mı? giriş yap