şükela:  tümü | bugün
  • kocaeli üniversitesi hukuk fakültesi 'nin yardımcı doçent doktor unvanlı kırşehirli hocası. 2000 senesinde ankara üniversitesi hukuk fakültesi 'nde lisans eğitimini tamamlamasının ardından 2004'te uluslararası ticaret hukuku alanındaki yüksek lisansını university of kent 'te tamamlamıştır. 2010 yılında the problematic structure of management of co-owned properties in turkish law and pursuance of solutions doktora teziyle university of leicester 'da eşya hukuku alanındaki doktorasını bitirmiştir. 2010'dan beri kocaeli üniversitesi hukuk fakültesi medeni hukuk kürsüsünde dersler vermektedir. ayrıca sakarya üniversitesi hukuk fakültesi 'nde ara ara misafir öğretim elemanlığı da yapmaktadır.

kendisinden iki dönem ders alma şerefine nail olmuş biri olarak söylüyorum muazzam bir kişiliği vardır. kendisi hem genç hem dinamiktir. derslerinde bol bol ufkunuzu iki katına çıkarır. verdiği derslerden kalanlar dersten kaldığına üzülmez aksine hocadan tekrar ders alacağı için sevinir. girdiğim son dersinde söylediği '' çocuklar mutluluğun anlamını bilin, mutlu olun '' repliği ile akıllardan çıkmamak üzere yerini almıştır.

bilgi birikimi, gülünce kaybolan gözleri ve sakallarıyla ilber ortaylı'nın gençliğini çağrıştırmaktadır.
  • ilk entry de verilen bilgiler ışığında benim de kendisinden iki dönem ders alma şerefine nail olduğum güzel insan. dolu dolu ve kendine has bir insandır. gündemden geri kalmaz. akademisyenlerin kendini dev aynasında görme klişesine düşmeyen, hayatını soyutlamamış, şahsına münhasır kişiliği ile derslerinden zor geçseniz dahi size en ufak bir rahatsızlık vermeyen biridir. ilerde büyük bir ilim insanı olacağına dair en ufak bir şüphem yok. kendimi ileride biz de ondan ders almıştık diyecek olan şanslı güruhtan sayıyor ve @1 e şükranlarımı sunuyorum...
  • sol frame'de adını gördüğümde bir an yanıldığımı sandım. ve evet kendisi hakkında söylenenlere +1'imle ve tüm kalbimle katılıyorum. gerçekten çok değerli bir insan ve hocadır. hatta yukarıda da denildiği gibi alttan alınan bir ders için bile mutluluk sebebidir kendileri.