şükela:  tümü | bugün
 • nexpara ile anlaşıp başarısız olacağı bariz belli olan projeyi takipçilerine yedirmeye çalışan şahıs. kendisi analizlerinde belli başlı coinler dışında(marketcap ilk 20) hiçbir coini almayın scamdır, yatırım yapmayın derken ve hatta hatta ico'ların %99'u başarısız olur derken tutup nexpara diye bir ''yerli ve milli kripto para'' yı savunur olmuş. nexpara bu mantığa göre %1 içinde ve başarılı olacak çünkü kendisi öyle diyor. kripto para yasaları türkiye'de bulunmazken bddk'ya lisans için başvuruda bulunacaklarmış. tamam ben de başvuruda bulunayım erc20 tokenı yapıp bu mudur yani senin farkın desen ama yok öyle değil milli ve yerli kripto para yerli bitcoini yapacağız falan der. bu tarz medyatik şahısların geldikleri konumları sorgulamak lazım. mesela bir ara da ethereum classic alın çok yükselecek düşük supply falan diyordu. forkta bile yükselmedi ethereum classic şu anda sürünüyor zaten. rakipleri en az 2x-3x yapıyor bu abimin verdiği tavsiyeler de fibonacci bak oradan bak şuradan iki çizgi çiziyorum bu hafta 9 bin destek 10'u geçerse 32 bindeyiz gibi şeyler işte. 20 kere söylerler ama 1 tanesi tutunca oooo büyük adamsın reis. sadece sana demiyorum teknik analiz yapanlara söylüyorum sen onların sadece tanınanlardan birisin. yani tutarsa kralsınız tutmazsa da kılıfına uydurursunuz. nasıl olsa 9-32 bin arası bir yere gelirse sizin tahmin tutmuş oluyor.

  neyse konudan sapmayım nexpara'daki en bilinen ve medyatik şahıs olmasına rağmen eylem cülcüoğlu bile kurtaramayacak nexpara'yı. çünkü ortada bir ürün yok, whitepaper desen berbattan hallice bitcoin, ether falan anlatıyor.

  (bkz: sikke)

  (bkz: turcoin)

  üsttekilerle aynı kaderi paylaşacaksınız fakat belki bir miktar daha fazla hype olur.

  eklemeyi unuttum bak github sayfaları bile yok. yani projenin ne olacağı belli değil işte alışveriş için falan kullanacakmışız nedense? niye kullacağız biz bunu? neyse hocam hayırlı işler sana.
 • takipçilerine verdiği tavsiyeyle binlerce lira yatıranları mağdur etmiş olan insandır.

  reklamını yaptığı nexpara projesi patladı ve proje iptal oldu. kendisi zaten tahminleri tutmayan ve newbie arkadaşların taptığı biriyken hala ''hocam yaptıysa bir bildiği vardır'' cümleleri ile müritleri tarafından savunuluyor. bu abimiz yerine ben saati 500 tl'ye ders veriyorum ilk dersimiz de ''kripto paralar nasıl dolandırılmadım 101'' benim farkım ise geçmişimde tavsiye ettiğim hiçbir coinde kimse dolandırılmadı. scam projelere hiç kimse para kaybetmedi. attığınız mesaja ''scam10'' kodunu eklerseniz de ilk 5 kişi için %10 indirim yapacağım.

  neyse eylem hocam para tatlıdır tabii ama sarsılan itibar parayla satın alınmaz.
 • kendine kripto para uzmanı diyen ama uzmanlıkla alakası olmayan bir amatör. yalan yanlış analizleriyle takipçilerine kötü sinyaller verir. grafik okumayı bilmez ama medyadaki tanıdıkları sayesinde televizyonda bile yer alır.

  ethereum classic 27 dolarken fork öncesinde "alım fırsatıdır" dedi milletin etc'ye abanmasını sağladı. etc callisto airdrop ardından düştü ve 17 dolar civarında sürünüyor. sebebi kendisinde aramıyor, balina hareketine kurban gittik diyor. he balina hareketi he.

  en son btc analizi evlere şenlikti. bariz "sat kurtul" sinyali veren bitcoin'in "cup and handle" yaptığını ve 2 hafta içinde 17000 dolar olacağını iddia etti. sonra bunun gerçekleşmemesini binance olaylarına ve sec açıklamalarına bağladı. bitcoin'in ortalama fiyatı an itibarıyla 7800 dolar.

  abi sorun kötü haberler ve balinalar değil, sen analizden zerre anlamıyorsun. bari insanları yanlış yönlendirmekten vazgeç, yanlış analizlerini kendine sakla.
 • kripto paralar için yaptığı tahminlerin bir tanesinin bile doğru çıktığını göremediğim vasat kişi. buna uzanmış mikrofon görünce direk ekranı kapıyorum. kendisini kripto dünyasındaki altcoinlerden birine benzetiyor olsak bitconnect deriz.
 • atanamayan cem uzan.

  -ıota 200 usd olacak!
  -btc martta 17000 usd olacak!

  bu adam güya teknik analizci ve parayla evet hiçte ucuz olmayan fiyatlarla teknik analiz eğitimi veriyor. şaka gibi memleket yemin ederim.
 • nexpara fiyaskosunun ardından şimdi de herkesin bedava ulaşabileceği ve pek de tutmayan tom demark indikatörünü satmaya başlayan kişi.

  kripto piyasasında hiçbir indikatör tek başına işe yaramaz. birkaç tanesi bir araya gelse bile sonuç şüphelidir. ani bir bitcoin hareketinde diğer coinler darmadağın olabilir.
 • bu arkadaşın verdiği tavsiyeleri kağıt üzerinde 3 ay uyguladım. şaka gibi zarar zarar üstüne. kendi içgüdülerimle aldıklarım ise kar bıraktı. bu kripto işi tamamen şans bence. dün gece otururken bnb coine bakıyordum artmaya başladı hemen 1000 dolarlık aldım 320 dolar kardan sonra sattım. bu gibi işlemlerde pumpları yakalamak önemli kuracaksın alarmı pump başlangıcında alacaksın. kar böyle elde edilir.

  tanım: verdiği tavsiyeler ytd kabul ama onu dinleyipte bu işlere girecekseniz üzülmeyeceğiniz miktarlarla girin dediğim hoca.
 • son dönemin şanssız bitcoin yorumcusu. bu adamın bitcoin tavsiyelerini içeren videolarını her izlediğinizde, stoch rsi, ichimoku bulutu, yeşil mum, kırmızı mum vs vs teknik olarak yükseleceğini öngören yorumlar yapıyor, ama her seferinde de bitcoin ters köşe yapıyor ve dediğinin tam tersi gerçekleşiyor. gerçi bitcoin denen illet de her türlü manipülasyona gebe olup da ossuruktan nem kaptığı için, adamı da suçlayamıyorsun.

  yorumlarının en bombası, mart ayında bitcoin'in çanak formasyonuyla 17.000 usd'ye fırlayacağını öngörmesinden sonra tam tersini yapıp lambur lumbur düşmesi oldu.
 • kendisi mart ayında kripto market ayı piyasasının göbeğindeyken havuz medyasında bitcoinin 2 hafta içerisinde uçacağını söylemişti. o gün bugündür istikrarlı analizlerini sürdürmekte. gülerek takip ediyorum kendisini. çok yaşa eylem cülcüloğlu