şükela:  tümü | bugün
  • çok sıkıldık lan ne yapsak ki diye acılar içinde kıvranılıp adam gibi birşey bulamayınca süper gerzek bir oyuna mahkum olarak sürecin işkenceye dönüşmesine ve sıkıntıdan beyin ölümlerinin gerçekleşmesine son verecek eğlenceli oyun, şöyle ki;

oyunculardan biri "ben aynı anda şunu yaparken bunu da yapabilirim" şeklinde bir kombinasyonla açılışı yapar. ardından sırası gelen oyuncu "ben aynı anda onları yaparken bir de bunu yapabilirim" diyerek iddiayı artırır.
    sırası gelen bir oyuncu daha fazla artıracak cesareti bulamadığı noktada "pas" der ve son artıran oyuncu vaat ettiği eylemler grubunu icra eder. eğer başaramazsa kendisi, başarırsa "pas" diyen oyuncu oyundan çıkar.

buradaki kritik nokta, iddialar sözlü, yani herkes iddayı arttırırken iddia ettiği hareketleri yapmıyor, son noktada biri yuh lan bu ne artık ben bunu hayatta yapamam ki diye düşünüp pas diyince bir önceki oyuncu iddialarını performansa çeviriyor. yani tecrübe etmeden sadece atıp tutarak arttırıyorsun iddiayı.

eğlenmenin seviyesi grubun cesareti ve yaratıcılığı oranındadır, gerçi seviyesiz bir grup da kendi seviyesiz iddialarıyla çok eğlenebilir.. evet..

bu arada kaynak