• kendi çıkarlarını milyonlarca insanın hakkından üstün tutan insan.
  • taksimin göbeğinde karşısındaki adamlara ana bacı söven ölümle tehdit eden elini karanfilli adamın yüzüne yüzüne sokan açık açık provoke eden esnafcık. vallahi korktum bu adam dediğini boş bir anda yapabilecek gibi görünüyor. bu tip şahıslar en tehlikeli yaşam formlarıdır, biraz gaz verirsen etrafına zarar verebilir ve vicdanı da sızlamaz.

en korkunç ifade ise "ben kürdüm, kimse benden demokrat olamaz"
    kanım dondu resmen, cidden insanlar demokrasinin kelime anlamını bilmiyor. bu arkadaşa göre demokrat olmak demek, geçmişte ezilmiş olduğu için, günümüzdeki ezilenleri hakir görme özgürlüğü olsa gerek.

hangi dükkan acaba diye de merak etmiyor değilim.
  • asla gidilmemesi gereken esnaftır. umarım böyle insanların işi de tez zamanda batar. kadınlara küfür ederek bir yere varacağını sanırlar. karşındaki adamın elinde çiçek var hala ağzından salyalar akıta akıta köpürüyor. rezil insan.
  • sktr git diyen ama kendi giden adam.
    (bkz: gidelim gaffur)
  • (bkz: #34777344)
  • para için insanlıktan çıkan esnaftır.yemin ediyorum oradaki eylemci grup çok çok iyi niyetli adam gelip bacı filan dinlemeden sövdükten sonra ben olsam senide dükkanınıda ,demokratlığınıda der dalardım.zaten adamda baştan aşağı akan cehalet var arkadaş o senin bacısına sövdüğün adamlarda biliyor evlerinde işlerinde oturup göt göt yorum yapmayı ama bunu yapmayıp orada sen ve senin gibiler insanlıklarını hatırlarlar diye bekliyorlar.
  • kürtlerde çok vardır.

bdp baraja takılmamak için bağımsız adaylar çıkarmış. belli miktarda oy adayların seçimi kazanmasına yetecek. fazlası çöpe gidecek.

100 kişilik kalabalık bir aile düşünün. ailenin önde gelen erkekleri ilkin bir miktar oyun bdp'ye verilmesini sağlarlar. bir noktadan sonra da oy kullanacaklara derler ki; "tamam bu kadar yeter. akp'ye basın.."

işte bu esnaf da "akp'ye basın"cı zihniyetin çok tipik bir örneğidir.
  • teknik olarak insandır. ama sadece teknik olarak.
  • yanı başına avm dikilince aklı başına gelecek esnaftır.
  • ellerinde 2 asgari ücretlik akıllı telefonlarıyla halkı kurtardığını sanan zavallı ebleklerin anlayamadığı esnaftır.
    3 aylık sezonda bütün yıl kazancını elde eden kapalı çarşı esnafının durumuna kayıtsız kalırlar.
    istanbul otellerinde %80 rezervasyon iptallerini, sadece 5 sene içinde dünyanın en büyüğü olacak thy'yi (3. havaalanı açılırsa, thy grevcileriyle anlaşılırsa...) ve yitip giden bir çok fırsatı anlamaktan aciz kitlenin haksızca eleştirdiği adamdır.

hes'ler tamamlandığında yıllık 60 milyar dolar tasarruf edeceğimizi bilmeyip "cari açık ehuee" çığırtkanlığı yapanlar, samimiyetsiz ve ikiyüzlüsünüz.

mesele sadece gezi parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı? hadi artık insan ol.
hesabın var mı? giriş yap