şükela:  tümü | bugün
  • bir de böyle adamlar türedi son zamanda. aha bu da son örneği:

(bkz: eylemcilere söven esnaf)

daha önce bunun bir örneğini de tcdd grevinde görmüştüm. adamlar hakları için greve gitmişler. seferler durmuş. adam gideceği yere gidemediği için grevcilere küfrediyordu. millet mecburdu sanki sen biryere gideceksin diye üç kuruşa çalışmaya.. yada senin işin aksamasın diye evinde oturmaya.

doktor dövülüyor mesela bir hastanede. doktorlar greve gidiyor. "e ben hasta olsam ne olacak?" diyor bu andavallar.

adamların işi görülsün de isterse dünya yıkılsın umurlarında değil.
  • tepkisini yanlış yerlere yönlendiren esnaf. para ile imanın kimde olduğu belli olmaz derler ama yine de bir tahmin yapacak olursam bu amcanın o ay hiç satış yapmasa zararı en fazla 10bin tl olur diye düşünüyorum. ailesi ticaretle ilgilenen biri olarak diyebilirim ki bu hükümet dönemindeki gibi kötü olmamıştık. en temel giderimiz olan akaryakıt fiyatları hepinizin malumu. 11 yılda ana gider kalemi 5 katına çıkmışken, ana gelir kaynağı sadece 3 katına çıkabilmiş. bu durumda benim bir ay hiç para kazanamam mı önemli yoksa 11 yıldır cebimizden çıkanlar mı? madem para kazanamıyorum diye tepki gösteriyorsun bu adres meydandaki insanlar değil.
  • yeşil alanlara, küçük esnafın ekmeğini baltalayan alışveriş merkezlerinin yapılmasını istemeyen eylemcilere söven adam. (bkz: düşünemedi)
  • atatürk'ün "baba sen burda çiftinle çubuğunla uğraşırken düşman vatanı işgal etti. neden düşmana karşı direnişe katılmıyorsun ?" sorusuna "benim vatanımın sınırı tarlamın sınırıdır. düşman sınırıma tecavüz edinceye kadar mücadele etmem." cevabını veren kişiyle aynı zihniyetin ürünüdür.
  • dükkanını merak ettiğimiz sözde insandır. hani bilelim de ona göre gitmeyelim, yanından geçmeyelim.
  • yıllardır, uzuuun yıllardır beyazıt esnafının dahil olduğu gruptur. illaki karşıt düşünceden olması gerekmez, zaten çok büyük bir kısmı apolitiktir. "aha vatan haiyini" en sevdikleri galeyana gelme cümlesidir.

haklarında söylenecek çok fazla şey yok, sadece yeni türemediklerini belirtme ihtiyacı duydum. gezi direnişi'nde "30 yıl diyarbakır'ı bu medyadan mı izledik" flaşı çaktı ya zihinlerde, istanbul'u da bu medyadan izledik, onu diyorum.
  • gün gelip hakkı yendiğinde hakkını aramaya yanında insan bulamayacak kimsedir...
  • bıktırmıştır. türkiye'de bu adamlardan hep vardır, 2013 itibariyle kabak tadı vermişlerdir.