• rte beyanatı. yazık.

"hükümet ile olan meselesini türkiye ekonomisini çökermek suretiyle halletmek isteyenlerin, 76 milyonun içinde bulunduğu geminin tabanına delik açmaya çalışan zavallı kemirgenlerden hiç bir farkı yoktur. "

http://haber.gazetevatan.com/…i-yok/556481/1/gundem

kendisine muhalif olan eylemciler mi zavallıdır yoksa onlara böyle hitap eden mi? bilemedim sözlük.
  • başbakanın "çapulcu", "ayyaş" gibi yakıştırmalarından sonra, eylemcilere yaptığı yeni benzetme. bakalım daha neler çıkacak, türkçe'de ve argoda ne kadar kötü söz kaldı ki?

edit: düşündüm de, "kemiriciler" takımını türkçe'de "kötü söz" gibi göstermişim... hayvanları severim lan. asla kötü değil onlar, sadece "hakaret" olarak söylenmesine tepki gösterdim.
  • koyunlarına laf kondurmayan akp genel başkanının açıklaması.
  • ülkenin içini kimin boşalttığı, altını kimin oyduğu bu kadar ortadayken pek olmamış benzetme.

ayrıca biri bu adama konuşmayı öğretsin bi ara. önceden hazırlanmadığı her konuşmasında hakaret ediyor.
  • kaddafi'yi akıllara getirmiş açıklama.

kaddafi de devrilmeden önce muhalif eylemcilerden "fareler" diye bahsetmişti.

ilginç.
  • zavallı kemirgen olmayı göt kılı olmaya her türlü tercih ettiğimden pek de rahatsız etmeyen açıklama.
  • " ...yılansı fare çocuklar, gece fareleri... türkiye'de en çok küfrettikleri adam benim... bu siber yılan aleminde en çok konuşulan adam benim... öyle kahpece, böyle sinsilikle, yılansı siber yılanlıklarla bu işler olmaz... " --nihat genç, temmuz 2007
  • oldukça uzun bir cümlenin parçası. şaşırtıcı.

işte bunlar hep prompter.
  • çapulcu bir kemirgenden bu kadar bahsedilmesi, işin düşünüldüğünden çok daha ötelere gittiğini göstermesi açısından önemlidir. he bu arada aynı gemide değiliz canım. kötü giden ekonomiyi eylemcilere yıkarak işin içinden sıyrılmak iktidarın en iyi yaptığı şeylerden biridir.

bir rte beyanı.

edit:imla
hesabın var mı? giriş yap