şükela:  tümü | bugün
  • soulmate'i ile bir gün bir yerde karşılaşmaya dair umudu içinde taşıyanların içini ısıtan harika bülent ortaçgil parçası...
  • habersiz tesadüfler üzerine yazılan en güzel şarkı.
  • her dinledigimde tuylerimi diken diken eden ve bir "ah!" cektiren, bostanci dolmusunda kuyruga girdigimde "siranin basinda kimler var acaba?" sorusuna yanit aratan yapit.
    (bkz: deniz kokusu) (bkz: degirmenler)
  • ister istemez hayatımdaki en anlamlı şarkı.. *
  • "aynı anda başka insanlara, seni
    seviyorum demişizdir. mutlak güven duygusuyla,
    başımızı başka omuzlara dayamışızdır olamaz mı?
    olabilir. "
    bu bölümüyle mükemmelleşen $arkı.
  • insanı, dünya üzerinde bulunan ruh ikizinin çok yakınlarda olabileceğine inandıran, umutlandıran, uzaklara götüren, mest eden parça; aşmış bülent ortaçgil parçalarından biri...
  • ayni ko$eye oturmu$uzdur "kohne"de
    belki de birkac gun arayla
    olamaz mi?
    olabilir.
    (bkz: kohne)
  • eylul akşaminda yollarinin kesişmesiyle dinleyiciye rahat bi nefes aldiran harika bir bülent ortaçgilçalişmasi..
  • her eylul aksamı etrafıma daha dikkatlı bakmama neden olan mırıl mırıl soylemekten kendimi alamadıgım oykumsu sarkı...
  • işten eve dönerken caddenin başında indim servisten, neden, dökülmeye yeni başlamış yaprakların üstüne basa basa sana doğru geliyorum, yavaş yavaş. oysa servisle gelseydim 2 dakika sonra yanında olacaktım, yatağının yanında, solgun yüzüne bakıyorken, senden saklamaya çalıştığım gözyaşlarımı içime akıtıyor olacaktım. ama ben bu eylül akşamında servisten indim, yaprakların üstüne basarak, öleceğin düşüncesini her adımımda içime yazarak yürüyorum, sen sonbaharındasın, bir eylül akşamı, gözlerin kapıda , benim gelmemi bekliyorsun. bekle , geliyorum, yaşadığın her saniye için binlerce kez dua ediyorum, dilim döndüğünce tabii, beni anlayacağını biliyorum yaprakların bu şekilde ölmesini sağlayan ve sonra yeniden yeşermesini sağlayan şeyin. içimde önümdeki baharda yeniden yeşermen için dua ediyorum, bir yaprak gibi, kendisine has bir şarkı söyleyerek sonbaharla birlikte düşeceğin için.