• ankarada deniz özleminizi az da olsa giderebilip, kıyısında yemek yiyebileceginiz mekan.. hele kısın buz tutmus hali bir baska güzel.. tabi biz bogazicinde ufacık alana sıgmaya calısırken odtünün kocaman bir gölünün bile olması kıskanclık sebebi olabiliyor..
  • cevresi 13 kilometre olup her pazar bisiklete binilesi, arada oturup balik ekmek satan yerlerde yemek yenilesi yerdir. bide nedense herkes cok mutlu, herkes birbirine siritiyor...
  • odtu ye tahsis edildiği zaman etrafinda bir tane bile ağaç bulunmayan, 60 lı yıllarda düzenlenen kampanyalarla halkın ektiği ağaçlarla yeşeren, odtü lü olmayanların nizamiyeden girişi imkansiz iken, oranyolundan inilen patika dan her isteyenin girdiği, bir zamanlar 1 metreyi aşkın sazan ların yaşadığı göl
  • pazar sabahlarının köründe kıyısında yürüyüş yapanlara rastlayabileceğiniz, ağaçların arasına hamak kurabileceğiniz, hatta içinde botla gezebileceğiniz yer. sarı basın kartıyla da girilebiliyor buraya. keyifli.
  • her mevsim keyifli ve güzel olan, yaz akşamları hafta içi huzur ve serinlik bahşeden, kuru kara ankara'mızın nadide gölü. gölbaşı gibi yerleşime açık olmaması sayesinde, zamanında babalarımızın diktiği ağaçlar iyice büyümüş, serpilmiş ve güzel bir doğa parçası haline gelmiştir. özellikle kış aylarında kar, buz falan demeden oran'dan aşağı yürünür, yenir içilir, sonra o yol tekrar geri dönüşte uzun ve yokuşlu gelir ama bir defa o kadar keyiflenmişsinizdir ki, yüzünüz gülücüklerle doludur.