şükela:  tümü | bugün
 • bir kac bin kisi yasayip nasil bu kadar olay cikartabiliyorsunuz dedirten dunyanin en guzel manzaralarinin gorulebilecegi, yesil, yesil, yesil, sevimli bir kasaba.
 • nüfusu 10.700 olan giresun'un küçük ve sevimli ilçesi.
 • sis dağına yol gider bu ilçeden.
 • yerli insanının mesafe kavramının olmadığı ilçe. adres sorduğunuzda her yer 5 dakika mesafededir buranın insanı için. bir de döneri meşhurdur mutlaka yenilesidir...
 • sozlukte veya baska nesilli ortamlarda nesildaslari bir araya toplayip konusma yaparken kullanilan girizgah.

  boyle morpheus gibi toplamissin nesilleri magaraya ya da siyece, eeeeeey nesil diye lafa giriyorsun -el ilerde kolunu magaranin bir tarafindan obur tarafina dogru cevirerek-.
 • küçücük bir ilçe olmasına rağmen kendine özgü konuşma ve hareket biçimleri olan insanların yaşadığı yer. az çok o bölgeye aşinaysanız karşıdan gelen bir adamın eynesilli olup olmadığını çok rahat anlarsınız, hadi anlayamadınız iki çift laf etmeye başlasın kesin anlarsınız. zaten doğu karadeniz aynı köyün içinde birbirinden bağımsız, her evin bir mahalle olduğu çok rengarenk bir memlekettir.

  ne giresunlu, ne de trabzonludur eynesilliler. sis dağı yazın çoğunun yaylasıdır. gümüşhane yaylalarını da tercih edenler vardır.
 • içerisinde bir adet muazzam cami inşasını, güzel bir çeşmeyi ve de halidi şeyhini barındıran güzelim ilçedir kendisi.

  şöyle ki, yeşil cami denilen inşa, giresundan trabzona gidilen yol üzerinde bulunmakta.. özel olarak, şehir dışından getirilen koca koca kesme taşlarla, osmanlı mimarisiyle yaptırılan caminin hemen bitişiğinde, yapımını üstlenen nakşibendi halidi şeyhi mustafa eren efendi hazretleri medfun bulunmakta..

  şöyle ki, eynesil şehir merkezindeki caminin yanında bir çeşme bulunmakta. sis dağından, yukarıda bahsi geçen mustafa eren efendi hazretlerinin müridleri tarafından kanal kazdırılarak o çeşmeye su getirilmiştir. ilçe halkı, bunlara gülmüş, bunlarla eğlenmiş ve dalga geçmişler.. düşünsene, kaç km öteden su getiriyosun basit bi çeşme için. emma velakin, çeşme yapımından belli bi müddet sonra ilçede iki ay boyunca sular kesilince, dalga geçtikleri çeşmeden doyarlar, kanarlar vesselam.

  ayrıca, eren efendi hazretlerinin müridleri anlatırlar ki, şeyh, bir sohbetinde şöyle buyurmuş: " biz o çeşmenin aynısını cennette gördük, buraya da bir kopyasını yaptık " diye...

  güzel ilçedir vesselam. göreleye yakın, trabzona yakın. denizin hemen kenarında.. başka ne istenir ki bi ilçeden.
 • karadeniz sahil yolu üzerinde bulunan tünellerin birinin adıdır. eynesil kasabasının dibinde doğal olarak.
 • burada yaşayan vatandaşlardan bir tanesi xhamster'ı engelleterek tüm türk gençliğinin nefretini kazandı.