şükela:  tümü | bugün
 • european youth parliemantin kisaltilmisidir. munla ayni amaci guttugu gibi adindan da analsildigi gibi european union ulkelerinin taze cocuklarini icerir. 99 baharinda turkiye de yapilmasi da planlanmistir hersey hazirdir oteller ayarlanmistir, robert college host edecektir. gel gor ki apo yakalanmistir, ulkeler cocuklarini gondermeye korkmustur, olayda burda patlamistir.
 • serbest çağrışım ile;
  (bkz: öyp)
 • yunanistan'ın istihbarat teşkilatı
 • "ethniki ypiresia pliroforion"un kısaltılmışı *. yunanistan'ın, merkezi atina'da bulunan istihbarat teşkilatı.
 • katılan herkesin büyük bir mutlulukla döndüğü; kaynaşma,eğlenme,yepyeni deneyimler kazanma, yeni ülkeler görme, tartışma ve ortak nokta bulabilme amaçlarına sahip olan şahane organizasyondur. sabah saat yedide bazen kovalara vurarak bazen gitar çalınarak yapılan uyandırma servisleri, annenizin ev yemeklerinden ve lezzetten çok uzak olan yemekleri, her gece hayatınızda belki de eğlenmediğiniz kadar eğlenebileceğiniz eyp cafeleri, daha önce gitmeyi hiç düşünmediğiniz ülkelerin ev sahibi olmaları, daha önce hiç dinleme şansı duymadığınız bir dilde 'merhaba ' demeyi öğrenme fırsatı, çalışıp çabalayıp en sonunda 'savunma konuşması' yaparak savunma fırsatı bulabileceğiniz taslakları, gece üçte pizzacıdan istenilen pizzayı avrupa'nın dört bir yanından gelen dostlarınızla paylaşma duygusu, gerek melek gerek şeytan olacağınız konsept partileri ve dünya, gençlik, insanlık hakkında öğreneceğiniz, tartışacağınız yepyeni yüzlerce bilgi ile dolu, unutulmayacak günlerdir yaşanan bu konferanslarda. sonunda ise kimse tutamaz göz yaşlarını, on gün geri alsam zamanı der insan ve bekler bir sonrakini...
 • efendim dünyanın en keyifli işlerinden birisidir ister chair olun ister delege ister admin 4 günde yeni insanlarla tanışmak ve bunlardan bir daha kopamamak aracıdır eyp hatta post eyp syndrome la da tıp tarihine geçesi de yakındır
 • 3 kısımdan oluşan ve lise çağındaki gençlerin dünya problemlerini ekonomik, kültürel , çevresel vs. gibi yönlerden incelemesini amaçlayan oluşumdur.konferanslarında önce teambuilding denen ve komitedeki delegeler arasındaki buzları kırmak için çeşitli takım ruhunu güçlendiren oyunların oynandığı evre yer alır.daha sonra delegeler komitelerinde kendilerine verilen konuları tartışmaya başlar ve bu problemlere çözümler üretmeye çalışırlar.en son olarak da general assembly denen kısımda komiteler hazırladıkları çözümleri diğer komitelerin saldırısı altında savunmaya çalışırlar.arkasında mükemmel anılar bırakan ve bir başlayanın bir daha bırakmak istemediği inanılmaz bir olaydır kısacası.
 • oryantasyonu son derece eğlenceli olan etkinlik. ama üst seviyelerde itici tipler barındırabilir.
 • el yapımı patlayıcı. pkk tarafından özellikle askerlin sürekli olarak kullandıkları mevzilere yerleştirilen; basit ( pet şişe, salça konserve, radyo devresi, çivi, raptiye vb. ) materyaller ile fünye irtibatlandırılması sayesinde oluşturulan patlayıcı türüdür. evde, iş yerinizde bulabileceğiniz basit materyaller patlayıcı ve parça tesir edici şekillerde düzeneklenerek elektronik ya da fitil fünye ile uzaktan telli ya da telsiz olarak aktif hale getirilerek patlatılır.

  iç güvenlik harekatı altında görev yapma potansiyeli olan her askere acemi kampında bu patlayıcılar hakkında bilgi verilir ve tespit edildiği taktirde neler yapılması gerektiği anlatılır.

  bazen de örgüt tarafından o bölgede mevzilenen askerleri denemek amaçlı örgüt tarafından bir kaç kere boş pet şişe ya da teneke kutu toprağa gömerek ya da ormanlık arazide ağaca bağlayarak mehmetçiği denemek ve üzerinde durmuyorlar ise bu boşların yerine gerçek eyp leri koyarak gafilce avladıkları itirafçılar tarafından aktarılmıştır.

  bu soysuz insanların sadece eyp konusunda eğitim aldıkları ve bu eğitimi sağlayan dünyanın çeşitli yerlerinden gelen yandaş bilim adamı ve uzmanların olduğu söylenmektedir. ayrıca bu eğitim kamplarının ülkemiz çevresinde bulunan bilinen ülkelerde olduğu da askerdeyken tarafımıza komutanlarımız tarafından aktarılmıştır.

  işin özü şudur yolda yürürken normalde orada olmaması gereken ( pet şişe, kapak, teneke vb. ) kutuya futbol topu gibi tekme atmadan önce bir kere daha düşünüp mümkünse dokunmadan uzaklaşarak en yakın güvenlik birimine haber verilmelidir.