şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şu videoda girişi efsane olan rapçi.
 • bağımlılık yaptı.

  günah benim
 • burak king ile birlikte yaptıkları "günah benim" şarkısının klibi yayınlanan isim. eypioo yarr.

  günah benim klibi şarkı sözleri vs için buradan
 • spotify'de tesadüfen dinlediğim rapçi. kral çıplak ve günah benim parçalarını döndürüp döndürüp dinliyorum. en son lisedeyken böyle kaliteli rap dinlemiştim. gece gece iyi geldi.
 • adab-ı muaseret filminin müziklerini yapan zeytinburnulu türkmen bir abimiz yarr.
 • twitterda önüme günah benim şarkılarının linki düştü.

  dinliyeyim bakayım dedim. demez olaydım. 10 gündür 1000 kere dinlemişimdir. müptelası oldum şarkının.

  herif çok iyi. şarkıya haroyin mi kattınız diye sordum az önce twitterda. "bali kattık semt işi" dedi.

  eypio yarraaam.
 • günah benim piyasanın amına koyacak. belli. buralar entry dolacak. ha o koymadı bundan sonra gelen koyacak.

  2000 yılından beri bu piyasayı bilen biri olarak söylüyorum çok iyi geliyor eleman. ceza gibi west coast rapçisi değil, bildiğin mamaklı, sincanlı ama ta kökümüzden geliyor. o yüzden rapi de at çükündeki kelebek gibi durmuyor.

  hani iğrenç arabesk rap'e bir yöneliş var ya o saçma yönelişin asıl sapması gereken gerçek yer burası. tedavi için. dinleyicilerin iyileşmesi için şart.

  günah benim klibi de olması gereken gibi olmuş. ne eksik ne fazla. tam. bakışların yana doğru olduğu kısımlarda tüylerim ürperiyor amk. cool nasıl olunur 101 dersini kredili aldık klipte.

  burak king seni de unutmadım kanka. klipteki kaybolan rap havasını sen olmasan alamazdık. var yok arası olan o el hareketleri gerçekten çok iyi durmuş. dedim ya tam olmuş. daha iyisi olamazdı.

  7 yaşında oğlum ezberledi bile, neden? çünkü aynı şarkıyı dinleyip duruyorum. spotify'a albüm koyun olm. herkes orada. albüm alan yok biliyorsunuz. bari oradan kazanın. ankaraya gelirsinizde sizi ankara'nın zeytinburnu'suna götüreyim.

  bana yazdıran kick mi bass'mı acaba...
 • aslen türkmen olan a.p.o (abdurrahim akça) 2 şubat 1983 yılında konya'da doğdu, 2002 yılına kadar istanbul zeytinburnu'nda yaşadı. 2002'de hollanda'ya giden a.p.o, ilk kayıtlarını hollanda'da yabancı bir grupla yaptı ve onlarla çalıştı. daha sonra tek başına çalışmaya başladı ve ilk albümü a.p.o e.p'yi 2005 yılında çıkarttı. hollanda'daki çalışmalarına devam eden a.p.o, bir sene sonra rapfabriek'i çıkardı (2006). sonraki yıl hırsız var isimli albüm geldi (2007). 6 yıl hollanda'da yaşadıktan sonra, 2008 yılında türkiye'ye dönen a.p.o, dördüncü underground albümü olan apollo'yu çıkarttı. aynı yıl istanbul'da kendisine ait bol wear isimli hiphop giyim mağazasını açtı.
  hiphop kültürüyle ilgili herşeyin olduğu bu mağaza kısa bir sürede tanındı ve birçok mc ve hiphop severin tercihi oldu. a.p.o, 2009 şubat'ında piyasaya çıkan fuat'ın kalbüm albümünde yer aldı. bunun ardından da 2009 mayıs ayında vizyona giren gençlik sinema filmi adab-ı muaşeret'in soundtrack'i için sultana'yla feat. çalışması yaptı.
  rap çalışmalarına devam eden a.p.o, 2009 haziran'ında müzik stüdyosunu kurdu. stüdyosunda kendi kayıtlarını alan a.p.o, dışarıdan kayıt alınmasını da sağlıyor. bu stüdyoda hem rap'e yeni başlayanlar için rap müziğine ve rap yapmaya dair bilgiler veriliyor hem de kendini kanıtlamış mc'lerden meydana gelen sağlam bir oluşum çalışmalarına devam ediyor.

  a.p.o diskografi (güncel)

  2005 - a.p.o e.p [underground albüm]
  2006 - rap fabriek [underground albüm]
  2007 - hırsız var [underground albüm]
  2008 - apollo [underground albüm]
  2011 - abdurhyme [underground albüm]
  2012 - 16:34 [underground albüm]
  2013 - ayrım yok (video klip)

  eypio oldschool ve kendi tarzında rap yapmayı hiç değiştirmemiş,hiç bırakmamış bi rapçi.

  parçaları hakkında hiç fikri olmayanlar için:

  (bkz: ay kızım)(bkz: ayrım yok)(bkz: kral çıplak)
 • kendine has bir tarzı var bu adamın. eski zamana nazaran parçalarındaki sözleri daha anlam yüklü ve dolu tabiki de tecrübe işi. piyasada ki çoğu rapçi gibi cool olayım havasında değildir ki zaten yeterince cool'dur. (bkz: cool nedir? nasıl olunur?)
  asya adın da şirin mi şirin bir kızı vardır. babalık kendisine çok şey katmışa benziyor. kendisi türkmendir. zeytinburnu'nda çocukluğunu ve gençliğini geçirmiştir. bir süre de hollanda da yaşamıştır. önceden taksim de hiphop kültürünü yansıtan giyim ve aksesuar satan mağazası vardı. piyasa da eşi benzeri yoktur. günah benim suç benim parçasıyla gönülleri fethetmiştir. giderek daha da iyi parçalar yapıyor adam. yıllanmış şarap gibi...
 • simdi hatirlayamadim hangi parcasiydi ama bi tanesinde "eypio harbi kirilan bi faydi, ahmet mete isikara, beni ara." sozleriyle yarmis emsi.