şükela:  tümü | bugün
  • bugün eyüp belediyesinin 60'a yakın köpeğin ki bunların sanırım çoğu küpeli hayvanlar iğneler atılarak uyuşturulup karga tulumba arabalara bindirilip götürüldüğü görüntüler.

yaşlı olan bir çok köpeğin bilinçsizce atılan o uyuşturucu iğnelerden dolayı kaldıramayıp ölmek üzere olduğunu söyleniyor.

artık belediyeler gündüz vakti katliam yapmaya başladı sanırım.

göktürk hayvanseverler derneğinin facebook sayfasında videolara var.

paylaşabildiklerimi paylaşacağım. olay ne durumda bir açıklama yapılana kadar takip edeceğiz.

videodan bir görüntü

https://www.facebook.com/…rmalink/1391589434269921/

https://www.facebook.com/…rmalink/1391573024271562/

ramone nickli yazar arkadaşın bana yolladığı
    en son sözcü muhabiri bir arkadaşın veterinerle ile yaptığı görüşme ve hayvanları attıkları yeri gösteren bir video daha geldi. maalesef onuda paylaşalım:

http://www.sozcu.com.tr/…en-cok-konusulacak-itiraf/
  • toplama görüntülerine bir örnek de şu linkten görülebilir.
  • bugün haberdar olduğum görüntülerdir.
    esnafın dükkanı önünde baktığı köpekleri bile götürmüşler.
    açıklama yok! resmi bir belge yok! su aygırı gibi masa başı oturup maaş alan biri topla demiş topluyorlar.
  • köpeklerin bir canlı gibi değil de bir eşya gibi karga tulumba götürüldüğü görüntülerdir. koskoca hayvan ensesinden tutulup da götürülür mü yahu? hem niye götürüyorsunuz acaba? sokağın ortasında hayvana böyle vahşice davranan, kapalı kapılar ardında kim bilir neler yapar.

buradan sormak istiyorum: hayvanları niçin nereye götürüyorsunuz?
  • sahipli bir köpeğin alıkoyulması suçtur.
    suç işleyen belediyenin yediği nane
  • şu adı 4 gün önce değiştirilen eyüp mü orası, hani kanun teklifi tbmm genel kurulunda kabul edilen yer,
    yemişim ilçenin yeni adını, bir yerin adı değildir orayı kutsal, saygı duyulası yapan yönetim biçimidir.
    türkiye'de izahat sorunu var, bazen yapmak istediğinizi kamuoyu ile paylaşmazsanız ya da orada toplanan tepki gösteren insanlara izahatini yapmazsanız daha büyük tepki olur.
    iletişime kapalı yönetimlerin.... amannn sıkıldım, kıçımın kenarı yönetimin işi.......
  • sokak köpekleri neden dışarıda ben hala onu anlamıyorum. yerden ısıtmalı barınaklar varken demi ama! hükümetin aptalca hayvan hakları politikası varken suçu gariban köpeklere atmak ne kadar basit değil mi.

hayvan uretimi ve satışı yasaklanmadikca

belediyelerin gotunu kaldırıp kısırlaştırma işlerine önem vermedikçe .

doğal olarak en basit yöntem olan öldürme . aç ve susuz bir halde öldürülmek . kelimenin anlamını hissediyor musunuz. aç ve susuzken bayıltıp öldürmek. sizin vicdaninizi ben varya.
  • ortada büyük bir katliam var. nasıl sessiz kalınır, nasıl gündem olmaz anlayamıyorum.
  • empati derneği günlerdir belli bölgelerde toplama yapılacağını ve mahallelerde beslenen köpeklerin gözetilmesi gerektiği konusunda uyarılar yapıyordu. sanırım bahsi geçen toplama bu.

acilen eyüp belediyesinin ne sebeple bu toplamaları gerçekleştirdiğini açıklaması gerekiyor. ayrıca yasa gereği topladıkları her hayvanı da yaşam alanlarına geri bırakmaları gerekiyor. aksi takdirde sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunmak yine bizlere düşecektir.
  • seren serengil’in peşini bırakmayacağını düşündüğüm talihsiz durum. hayvan sevgisinin magazin sevgisinin önünde olması mutluluk verici.