*

aynı isimde "eyüp can" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
 • mart 2004 tarihi itibariyle zaman gazetesindeki görevinden ayrılıp doğan grubu’nun finansal forum gazetesine geçen basın emekçisi.

  okurlarından bazıları bu hareketini onaylamamıştır:

  eyup bey, yazinizda sizi bugunlere getiren, yetismenizde onca emegi bulunan, size 21 yasindayken bir sayfa ayiracak kadar guvenen, ardindan da amerika'ya yollayan ve uzerinizde tonlarca hakki oldugunu dusundugum zaman gazetesine bir tesekkur bile etmeden sanki burda olmaniz bir lutufmus gibi ayrilmanizi cidden yadirgadim, vefa denen sey bana gore en azindan okuyucularin onunde bir tesekkur etmeyi gerektirirdi.
  gatherer

  ayrılmanız, para ile ilgili ise vay! iyi bilirsin ki zenginler de ölür.hayatını alacağın para ile daha güzel yaşarsın. doğrudur , gene bilirsin ki bu gazetenin kökleri göz yaşı ile sulanmıştır, sulanmaktadır. her şey para değildir.
  suat aslan

  zaman gibi bir gazeteyi bıraktığınız için sizleri kınıyorum. size yakıştıramadım. zamani çok çok çok arayacaksınız.
  aydin kurt

  muhafazakarlik la dalga gecen alayli ve bohem uslubunuz beni son zamanlarda yıldırmıştı. ben sahsen gazetede miadınızı doldurduğunuzu düşünmekteyim. çünkü hep bir özenti içinde oldunuz. bundan sonra dünyanın "maddi" gerçekleri sizi nasıl etkileyecek bakalım. bence sizin bazı gerçeklerle yüzleşmeniz için çok iyi fırsat.
  idil
 • artık referans gazetesinin yayın yönetmeni olan kişi
 • soyledigine gore bogazici unv.de bir konferanstaki konusmasi ardindan vuslat dogan sabanci tarafindan dogan grubuna transfer olan eleman,
 • elif safak'in mustakbel kocasi
 • cnnturk'te referans noktası'nı suna vidinli ile birlikte sunan reha muhtar ikizi
 • zaman gazetesi'nde çalışırken 1995 yılında fethullah gülen ile onbir gün süren bir çanak röportaj yapmış, hocaefendisini pek güzel yıkamış yağlamış şahsiyettir kendisi. nedir bu onbir günlük röportajların sırrı, anlamadık ki? (bkz: mehmet gündem) (bkz: fethullah gülenle onbir gün)

  fethullah gülen de ne mübarek bir adamdır ki, kendisinden el alan yıldız olmaktadır. aydın doğan'ın ansızın ortaya çıkan fethullah gülen hayranlığından eyüp can da nasiplenmiştir.
 • ali bulac'in www.bilgihikmet.com'daki donenlerle ilgili yazisindan bir alinti. eyup can'dan mi bahsediyor , ahmet hakan'dan mi cikartamadim.

  değişim ve hizli değişenler üzerine!..
  ...
  bir başkası "islamcılık mı, aman kalsın" demişti. sonra o da bir fırsatını bulup sömürü malikanesine başını soktu. o sağcı, o ürkek muhafazakar delikanlı, bir baktık ki avrupa'nın dümeninde ayrılıkçılarla kol kola girmiş, hiçbir zaman kendisine ait olmayan bir jargonla çözümler üretiyor. akşamları öylesine içiyor ki, polis muhabirleri sırtlarına koyup evine taşıyorlar.
  ...
 • elif safak saglik'in kocasi
 • referans gazetesi genel yayın yönetmeni eyüp can, hrant dink cinayetiyle ilgili en çarpıcı ve muhteşem manşeti atmış, sayfayı yapmış kişidir...

  http://www.referansgazetesi.com/…d=57272&forarsiv=1

  hepimiz hrant'iz; hrant dink özel sayfaları için tıklatın: http://www.referansgazetesi.com/…epimiz_hrantiz.zip
 • referans'ta yazdığı yazılar hürriyet'in internet sitesine konuyor orada okuyorum arada bir. şimdilik bir adet küçük ertuğrul özkök var karşımızda demedi demeyin. üst perdeden konuşan bir üslup, önemli seviyelerdeki insanlarla kurulan kişisel temaslar üzerinden yapılan yorumlar, sonu bol ünlemli çağrılarla biten yazılar.. bir sonraki seviye telefon çaldı arayan başbakandı olacak herhalde.

  zaman'da yazarken de arada bir okurdum ama yazı stili aklımda kalmamış hiç. o yüzden zaman'da da mı böyleydi yoksa doğan grubuna transfer olup referans'ın başına geçince mi üzerine bir genel yayın yönetmeni ağırlığı geldi bilemiyorum. ama engin ardıç'ın çok sevdiği deyimle bu haliyle mala davara bir hayrı yok onu biliyorum.