şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • bu başlığı belki gündeme taşıyabilirim umuduyla şansımı denemek istiyorum. sma hastası eyüp çınar'ın zolgensma tedavisi için için 2 milyon dolara yakın bir para gerekiyor. ailesi sosyal medya hesaplarından seslerini duyurmak için çabalıyor ancak tedavi ücreti hala toplanabilmiş değil. ekşi sözlükte gündeme taşıyabilirsek daha fazla insana ulaşmamız mümkün olur. mesajımı gören yazarlardan ricam bu başlığı gündeme taşıyabilmek için bir entry bırakmaları.

valilik onayının ve yardım hesaplarının bulunduğu twitter adresi

instagram adresi

banka :ziraat bankası
    alıcı: yıldız altuntaş
    iban no: tr65 0001 0001 8368 1500 6450 05
    açıklama: eyüp çınara can

ziraat bankası dışında destek olabileceğiniz diğer kanallar için link

güncelleme: başlığı gündeme taşıyan bütün yazarlara teşekkür ederim.

edit: ziraat bankası hesabı bilgileri eklendi.
  • "gönlünüzden ne koparsa, 5 tl nedir ki" vb gibi söylemler ile para toplanıyor. valilik izni varmış. ihtiyaç duyulan paranın 20 veya 30 bin tl olduğunu sanıyor insan.

meğer, bugüne kadar bu afişte görüleceği üzere bugüne kadar 946 bin dolar (yani yaklaşık 8 trilyon) para toplanmış. yetmiyor, toplamda yaklaşık 19 trilyon para (2.2 milyon dolar) toplanması isteniyor. bu nedenle de yoğun kampanya devam ediyor. link

her can çok değerlidir eve ama bu miktarda para yüzlerce aileyi açlık ve sefaletten kurtarabilecek para. türkiye'de insanlar açlık ve işsizlik nedeniyle intihar ediyor. çocuklar annesiz, babasız kaliyor.

böyle bir kampanya, türkiye şartları için ne kadar normaldir.
    bu kampanyanın yetkililer tarafından incelenmesine ihtiyaç duyulduğu hissediliyor.

kampanyanın twitter adresi burada
  • ülkemin paralarını şenol güneş gibi adamlara vermek yerine bu yavrularımızın sağlığı için harcanmasını istiyorum.
  • gündeme taşımaya yardımcı olalım. up. allah acil şifa versin.
  • ailenin daha önce bir bebeği sma tanısından dolayı maalesef hayatını kaybetmiş. bu genetik bir rahatsızlık ve anne baba tedavi olmak yerine tekrar çocuk yapar eyüp çınar dünyaya gelir ona da sma tanısı konulur. böyle anne babaları anlamıyorum o bebeğe yazık değil mi neden hala ısrarla sma'lı doğacağını bile bile çocuk yapıyorlar. şuan sinirlerim alt üst oldu.
  • milli takımın aldığı primlerden bir kısmını buraya bağışlaması halkla barışmasını sağlayabilir.
  • eyüp çınar gibi bebişlere destek olup olmamak vicdanınıza kalmış.

lakin, allah aşkına twitter ya da instagram hesaplarında “dilenci misiniz?” gibi saçma sapan yorumlar yapmayın. insanlığınızı kaybetmeyin.
  • kayıtsız kalamadığım minik. tedavisine bir an önce kavuşmasını dilerim. bu paralar ufak ufak meblağlarla toplanıyor en çok. o yüzden ne gönderilirse göndersin işe yarayacaktır.
  • şenol güneşi bu başlığa davet ediyorum! haybeye aldığı 3.2 milyon euro parayla şu çocuğun hayatını kurtarsın!
  • bu yaptığım 23.farkli yardım!
    23 farklı bebek aynı hastalık aynı sesler ama bir tek yerden ses yok tahmin edin !

vallahi biz devletten büyüğüz dostlar...
    aziniz çok olsun imkanı olan yapsin yardımını lütfen bize ihtiyaçları var...

her yardım yaptığımda sosyal medyadan size isyan edicem ey hükumet kusura bakmayın.
    bizi üzdünüz ama bu çocukları uzmeyecektiniz...