şükela:  tümü | bugün
  • köpekleri çok sevsem de bu tavırlarından dolayı nefretimi toplayan eylem. adam hiç bir şey yapmamış 4-5 köpek oldun diye hemen artistlik yapıp saldırıyorsun. bunları hiç acımam itlaf ederim. duyar kasmam. küçük çocuğa denk gelse ölümle bile sonuçlanırdı belki de. belediye de, bunların varsa sahiplerine de ayrıca laflar hazırladım.

https://twitter.com/ntv/status/908189920593821696
  • sokak köpeği kavramının ne kadar tehlikeli ve korkutucu olabileceğini göktürk'te insan çok daha iyi anlayabiliyor. her sokak başı, her köşe dönüşü 7-8 köpeklik gruplar tarafından tutulmuş durumda. siz yürürken adam boyu köpekler havlamaya ve diş göstermeye başlıyor. ilk zamanlar işe yaradığını düşündüğüm sonik köpek kovucu da artık pek işlemiyor bu köpeklere.

edit: köpeklere bakan yok ne yapsınlar onlar da vahşileşiyorlar gibi bir argüman göktürk için geçerli değil.. her köşe başında eyüp belediyesinin mama kulübeleri var.. bütün dükkanlar üçer beşer köpek sahiplenmiş vaziyette.. sevgi saygı köpeklere arza değmiş vaziyette.. ama bu ilgi, alaka ve bakım da sayılarını kontrol edilemez şekilde arttırmış durumda..
  • bunu facebookta takip ettiğim @haysev grubuna göndermek isterdim ama lin ç edilirim muhtemelen
    bana göre onlarında canı olsa da hayvanlar
    eziyet etmeyelim ama sokaktakiler sahiplendirilemiyorsa uyutulmalı (soykırım) yapılmalı planlı olarak türleri azaltılmalı
    bu insanlar için bile konuşuluyor (bkz: stephen hawking) bir kitabında bunu anlatıyordu.
  • vay itoğlu itler durup dururken ısırmış önden bi kovalama falan yok.

eksici itseverlerediti: geçen hafta bunlara çok bağırdım sesim kısıldı yeni geçiyo mantıklı düşünün lütfen
  • sokak hayvanlarını toplamayan belediyenin suçudur. bunlar bir araya geldiklerinde böyle olabiliyorlar. duyar kasmaya gerek yok. insan hayatı > hayvan hayatı.
  • ısıran köpek bulldog'a benziyor ve boynunda da tasma benzeri parlak/düzgün şekilli bir şey var. başıboş bırakılmış sahipli bir köpek olabilir ki, sanırım tck'da bu durumun -ısırmasa bile- 6 ay'a kadar hapis cezası var.
  • şimdi de sokak köpeği yalayıcıları "sokağa çıkmasaymış kardeşim" demeye davet ediyoruz.
  • maalesef kedilere gösterilen ilgi ülkemizde köpeklere gösterilmiyor. çoğu köpek aç bir şekilde sokaklarda dolaşıyor. hani diyorlar ya; '' bu köpekler sürekli yürüyor, bunlar nereye gidiyor '' diye. he işte onlar yiyecek bulmaya gidiyorlar. köpekler fizikleri itibarıyla kediler gibi çöp bidonuna zıplayıp karnını doyuramıyor ve hiçbir mahalle sakini de köpeklere yiyecek bırakmıyor ama kedi mamaları hemen hemen her binanın önlerinde hazır bir şekilde fare boku gibi duruyor. şimdinin kedileri artık obez olma yolundalar. lokantalar, balıkçılar, dükkanlar vs. çoğu kahve önlerinde bile kediler dal taşak yatıp göt büyütüyor. eskisi gibi kovalayım da fare yakalayım derdinde değiller. bırak koşmayı, yürüyen kedi bile kalmadı. hepsi bir mesken tutmuş ekmek elden su gölden geçiniyorlar. sürekli yatıp uyuyorlar. ağaçlara tırmanıp, çatılarda kuş peşine düşen kedi bile kalmadı.

kızmıyorum, kızdığım zannedilmesin. benim üzüldüğüm şey köpekler? köpekler kediler gibi üzgün surat ifadesiyle bir lokantanın veya kasabın önünde takılıp kemik bekleyemiyor. acınası bakışla ses çıkarıp hav hav dese, kasap satırla, bakkal kürekle kovalar. kediler her fırsatta sevilip okşanırken, ne bileyim ilgi manyağı olurken, kuyruğunu sallayan yavru bir köpeğe bile '' ayyy annecimmm, amann'' diye bağırıp kaçan kezbanlarla dolu bu ülke. daha yavruyken insanların bu kötü muamelesiyle karşılaşan hayvanlar nasıl insanları dost bilsin? sürekli hoşt hoşt diye örselenen bu köpekler kime güvensin? bu bağlamda köpekler ve insanlar arasında büyük bir güven sorunu var. yolda köpek gören ebeveynler bile hemen çocuğunu kenara çekiyor. çocuk bile daha o yaşta köpek korkusuyla tanışıyor. doğal mı? doğal. çünkü köpekleri saldırgan hale getiren yine bizleriz. köpekleri sevmiyoruz ve köpekleri sevmediğimiz için de '' aç mı? tok mu?'' onları düşünmüyoruz. köpekler hep aç ve böyle olunca da iyiden iyiye saldırgan hale geliyorlar. çünkü bu yaradılış kanunudur. insanlar da aç kalınca saldırganlaşır, asabi olur. karnı acıkınca sürekli kuyruk sallayıp birilerinin peşine takılan köpekler de zamanla diş gösterip hırlamaya evriliyor. tıpkı sokakta dilenen insanlar gibi. yürür dilenci kişinin peşinden '' abi/abla nolur çok açım yardım '' der. tepki alamayınca da ana-avrat söver. olay bu ve böyle giderse sokak köpekleri için de durum daha vahim hale gelecek. tabii insanlar içinde. ne demişler; açın dini imanı olmaz. çözüm şart.
  • insan dusmani, hayvansever gecinen teroristlerin basina gelmiyor ki su olay. gecen serefsizin biri 5 yasindaki cocuga saldiran kopekleri sempatiklestiriyordu.