şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: eyvah babam) adli dizinin sonradan aldigi ad
 • kızının memelerinin bomba, götünün armut gibi olduğunu farkeden babanın tepkisidir.
 • eyvah babam dizisindeki "ayyy arda cok yakisikli hem de cok anlayisli" konsepti bu dizide de devam ettirilmistir. yalniz eyvah babamla karsilastirilinca daha da senlikli bi diziydi. jeneriginde samba filan yapiyolardi, olaya savas ay da dahil olmustu hatta.
 • vakti zamanında baba ile oturulup izlenilen diziydi bu. haluk bilgineri ailecek sevmemizin yanında, çıtı pıtı ve de kemancı halleriyle yıldız asyalı vardı. arkadaşlık ilişkileri gibi konularda pür dikkat kesilirdim. ipek ongun kitaplarının az geldiği yıllardı. sürekli didişme halinde olan baba - kız sahnelerine ekran basındaki baba - kız olarak '' ehe ehe ehe '' efektleri ile eşlik ederken , ne zaman yıldız büyüdü, tatillerde erkeklerin evinde kalmaya başladı, gizli buluşmalarla ayıp şeylere yeltendi artık o saatlerde o dizi izlenmedi. şansal büyüka ile tanışmam o yıllarda oldu.

  (bkz: maraton)
 • ilki çok tuttuğu için (bkz: eyvah babam) devam filmi tadında çekilen bir diziydi ki, esasen ilkinden daha fazla tutmuştur. ilk seriye ek olarak kadrosunda savaş ay, nergis kumbasar, vj bülent ve adını hatırlayamadığım sarışın çocuk gibi oyuncular da vardı. sanırım gerçekten de ilkinden iyi bir diziydi ya da biz o zamanlar yıldız asyalı'yı normal insan sanıyorduk. neyse dizinin olayı bence şudur; bir sonu yok bu dizinin. yani yayınlandığı dönemde yatma saatim olan 9'u geçtiği için izleyemesem de sonradan izlediğim bölümlerde anladığım kadarıyla vj bülent ve nergis kumbasar'ın birlikte kuaföre gittikleri bölüm dizinin son bölümüdür. son bölüm bu yani! kuaför! eskiden kanal d'nin böyle bir alışkanlığı vardı. dizileri uyduruktan da olsa bir sona bağlamadan, öylece bitiriverirdi. sonu benzer bir dizi daha;
  (bkz: ateş dansı)

  ediş: sarışın çocuk arda kural'mış
 • durduk yere eyvah babam adlı dizinin adı değiştirilmiş, eyvah kızım büyüdü ismini almıştı. o dönem çıkan haberlere göre, "eyvah babam" yıldız asyalı'yı öne çıkaran bir isim olması sebebiyle, haluk bilginer'de rahatsızlık yaratmış, bu haline gelmesi sağlanmıştı. buna pek inanmadığımı ifade eder ve şarkı sözlerine geçerim.

  arkadaş, bu şarkı sözlerini ben değil 10 sene, 100 sene geçse unutamayacağım. aha da yazıyorum.

  --- spoiler ---

  haluk bilginer :

  daha dün benim küçücük bebeğimdin.
  minik elli, kanatsız meleğimdin.
  nasıl da büyüdün de, serpildin?
  büyüdüğünü görmedim.

  yıldız asyalı

  ah babacım, beni anlasaydın,
  üzülüp kızmazdın, keyfini bozmazdın,
  ben en güzel çağımı yaşarken,
  benimle birlikte yol alırdın.

  haluk bilginer

  gözümün önünde pırıl pırıl bir genç kız,
  bir de babası var, benim gibi rahatsız,
  büyüdün bunu biliyorum, seni çok seviyorum.

  ikisi beraber

  içten sıcak, sarılışın gibi,
  bir sevgi sarmış tüm benliğimi,
  sen bir tanem bunlara aldırma,
  bitecek bu kavga en sonundaaaa

  --- spoiler ---

  nereden aklıma geldi bilmiyorum ama bugün bütün gün beynimin içinde bu şarkıyı söyledim. muhtemelen gece de devam edecek.

  amk.

  ayrıca bu dizinin senaryosu tayfun güneyer'e aitti, savaş ay önemli bir roldeydi. daha fazla açıklamaya gerek yok bence?
 • kendine komedi dizisi diyen dizilerin, komedi dizisi diye izlemesi gereken dizi. o kadar güzel bir dizi.
 • (bkz: old laik days)