şükela:  tümü | bugün
 • tatlıses'in ilk olarak halk konserleri-1 albümünde okuduğu şarkının adı. sözler yılmaz tatlıses'e müzik ise burhan bayar'a ait.

  sevenin gönlünde umut olmazsa
  hayal neye yarar düş neye yarar
  sevilmekten yana hiç şansın/kısmetin yoksa
  talih neye yarar şans neye yarar

  içine sığmayan efkarın varsa
  eyvah neye yarar ah neye yarar
  teselli edip de avutmuyorsa
  kadeh neye yarar mey neye yarar

  gönlüm nasır tutmuş bir sabırtaşı
  yağmura özenmiş gözümün yaşı
  kaybettim aşkımla olan savaşı
  eyvah neye yarar ah neye yarar

  (bkz: güneş doğmayacak)
  (bkz: ben aşk için ölürüm)
  (bkz: ne faydası var)
 • dinlediğim ilk andan itibaren en sevdiğim ibrahim tatlıses şarkısı olmuş çıkmıştır bu. fazla bilinmemesi güzelliğini arttırmaktayken, "teselli edip de avutmuyorsa, kadeh neye yarar mey neye yarar" dizelerini dinlerken içmek de güzel bi çelişki oluşturur.
 • ibrahim tatlıses'in uzun havaları haricinde acı gerçekler adlı parçası ile beraber gelmiş geçmiş en zor arabesk şarkısıdır. ayrıca açık ara en sevdiğim parçasıdır.

  dikkat edilecek olursa, ibrahim tatlıses bir tek 25 sene evvelki albümünde seslendirmiştir. onu da nasıl seslendirdiği meçhuldür. gençliğin getirdiği güçlü ses ile es kaza kayıt edilmiştir şarkı. bir daha hiç bir platformda canlı olarak okunamamıştır. en son ferhat güzel ibo show'a konuk olduğunda ibo ile atışmak maksatlı bu şarkıya girmiştir. ibo itiraz ederek okumamıştır parçayı. ferhat güzel de çıkamamıştır o sese orası ayrı. parça o kadar tozlu raflara kaldırılmıştır ki, ibo'nun showlarda kullandığı kendi orkestrası bile düzgün çalamıyor şarkıyı.

  dakikası saniyesi ile izlemek için,
  http://www.youtube.com/…tch?v=pbrp3odnze8&#t=05m14s
 • ibrahim tatlıses'in çok az bilinen, kıyıda köşede kalmış nefis bir şarkısı. damarın hakkını verir, süründürür. çok sayıda ibrahim tatlıses dinleyicisi bu şarkıyı bilmez.

  bu şarkı büyük bir ihtimalle 1985'te çıkardığı mavi mavi albümü için kaydedilmiş, ama ne hikmetse albüme konmamıştır. mavi mavi albümü için kaydedildiğine eminim çünkü şarkında kullanılan altyapı, yaylılar, düzenlemeler tıpkı mavi mavi albümündeki diğer arabesk parçaların düzenlemelerine benziyor. burhan bayar bestesi olduğu da gayet açık. dinlemek için burdan yakın, imparatora bir dua okuyun ki iyileşsin. böyle muazzam bir ses dünyaya çok zor gelir:

  https://www.youtube.com/watch?v=simpoxboy_4

  link yenilendi.

  edit: bu şarkının neden mavi mavi albümüne alınmadığına dair açıklama şöyledir. 80'li yıllarda kasetlerde şarkı süresi kısıtlaması vardı. kasetin a yüzünün tamamı dolduğu için, bu şarkı kasete alınmadı. yedek şarkı olarak kenarda tutuldu. daha sonra burhan bayar bu şarkıyı halk konserleri 1 isimli başka bir kasete koyup piyasaya çıkardı. o kasette müslüm gürses, vahdet vural, mine koşan, emrah ve ibrahim tatlıses 2'şer şarkı okumuştu. ibrahim tatlıses'in bu kasetteki o iki şarkısından biri "eyvah neye yarar", diğeri ise "allah allah-hülya" kasetinde bir kez daha okuduğu "sürme çekmiş gözlerine" isimli şarkısının farklı bir versiyonudur.
 • hayatımda dinlediğim tartışmasız en iyi 10 müzik eserinden biri.
 • ibrahim tatlıses 'in en güzel 3 parçasından biridir. diğer ikisi için durup düşünebilirim belki neler olabileceği hakkında. ama bu parçası kesinlikle buradadır. işin ilginç tarafı sıkı ibrahim tatlıses hayranları bile bu şarkıdan haberdar değildir aslında. eski parçalarındandır.
 • diskopatik tarafından bambaşka bir şeye dönüştürülmüştür. still neye yarar diyor, bu güzide eserle sizleri baş başa bırakıyoruz:

  https://soundcloud.com/diskopatik/stillneyeyarar
 • türk müzik tarihinin en iyi şarkılarından biri düzenleme,orkestra, ses, yorum
  hele nakaratı alkollüyken uzak durun