şükela:  tümü | bugün
  • prof.dr. sosyoloji. gazi universitesi iletisim fakultesi eski ogretim uyesi.okul yillarinda cogu kisinin antipatisini kazanan, "evet ben bagnazim" diyebilen, bagnazligini da refah partisi ekolunun o meshur kafa karistirici zeka urunu konusmalariyla savunan, dersin yarisini anilarini anlatarak geciren, entelektuel anlayisi 19uncu yuzyil osmanlilarinin olusturdugu temele dayanan, turkceyi sevmeyip osmanlicayi ve arapcayi tercih eden ve almancayı iyi konusan insan. secim oncesi pavyonlari dolasip konsomatrislerden oy istemisti ve haberlere konu olmustu.
  • sosyolog hilmi ziya ulken uzerine arastirmalar yapmistir.
  • türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
    eyyüp sanay, ankara
    otaci köyü - 1942, ibrahim, hatice - ankara üniversitesi ilahiyat
    fakültesi - almanca, arapça, ingilizce - prof.dr., öğretim üyesi - gazi
    üniversitesi iletişim fakültesi öğretim üyesi - evli, 5 çocuk.
  • siyasi yaşamına sosyolojiye giriş dersinde recai kutanla cep telefonunda konuşarak başladığını tahmin ettiğim * daha sonra bayram kutlamasına gittiği diğer partilerin milletvekillerinin önünde cep telefonu bağımlılığının devam etmesi neticesinde haberlere konu olmuş nev i şahsına münhasır beşer
  • komünizmin nasıl kaka olduğunu örneklemek için doğu berlin'e yaptığı seyahatten bir anısını derste anlatan, gazi üniversitesi iletişim fakültesi sosyoloji, sosyal bilimlerde araştırma yöntemleri (öğreciler arasındaki adıyla sosbilaryo) eski hocası.
    hocamız bir arkadaşı ile doğu berlin'de bir kahve içmek isterler. kahve hocanın iddiasına göre neskafe türevidir. kahveler gelir, şekeri atılıp karıştılır, o esnada hoca arkadaşı ile sohbet ediyordur. bir ara kahvelerden ilk yudumlarını almak için davrandıklarında bir de görürler ki, kahve dibe çökmüş, su ile resmen ayrışmıştır.
    kıssadan hisse: komünizm o kadar berbat bir sistemdir ki, bir neskafe bile içirememektedir vatandaşına.
    eyyüp bey, bu anektodu anti-komünist savlarına payanda etmekte cidden beis görmemiştir.
  • fp'deki yenilikci kesimden olan, adalet ve kalkınma partisi'nin kurucu üyelerindendir.