şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sadece bebekleri değil herkesi rahatsız ediyor. zaten adım başı camii koymuşsunuz. sesi de kısık olsun bari.
    benim dinim de günde 5 kere 100 wattlık amfiye gitar takıp solo atmamı emrediyor. laf eden olursa "inanmıyorsan da saygı duy." derim ne olacak(!)
  • üç yıla yakın bir bebeklik yaşadım ve inanır mısınız hiç rahatsız olmadım!

muhalefet edeceğiz diye işi boka sarmayın iyice a dostlar!
  • rahatsız oluyorsanız ülke değiştirebilirsiniz zira bu ülkede ezan kıyamete kadar sürecek olan bir şeydir.
  • elin gavuru ezan sesini duyunca içim rahatlıyor huzur buluyorum der.bizim gavurlar ise rahatsız oluyorlar.lütfen bsg ya.hayat çok garip be sözlük.
  • hiç kimse ezandan rahatsız olmaz; asıl mesele sesin hoparlörden çıkmasıdır.

mehmet şevket eygi'nin bu konuya değindiği hoparlör fetişizmi isimli yazısını okumalısınız.
    (bkz: hoparlör fetişizmi)
  • ne odunlar var şu memlekette ya. neyse zaten kendileri gibilere mahkumlar. ezan sesi beni de çok korkuturdu hayal meyal hatırlıyorum, kabus görürdüm düzenli olarak. hoparlörlerin kısılması gerektiğine inanıyorum ben de.
  • bilen birisi açıklarsa (ya da yeşillendirirse ben de yazarım); imam aynı zamanda müezzin midir ? her camiye müezzin kadrosu var mıdır ? ya da öyle bir kadro var mıdır ? ezan eğer 250 metre ötedeki bir camiden okunuyorsa, öbür camiden de okunması gerekir mi ? ya da bunun mesafesi var mıdır ? ezan eğer amfi yardımı ile okunuyorsa bunda bir desibel sınırlaması var mıdır ? yoksa ne kadar yüksek o kadar iyi midir ? minare günümüzde sadece hoparlör koymak için yapılan bir eklentiye mi dönüşmüştür ?

sorular sorular.
  • bebek diyorsun...

dinci sakirtler diyorsun..

ortadogu diyorsun...

sikayet ettigin sey, bebegin uykudan uyanmasi.

bence ezani duydugun gibi git iki rekat sukur namazi kil, allahin sevdigi kulusun.