şükela:  tümü | bugün
  • miracast gibi bir şey, ama aralarında bir fark kaldı o farkla çok güzel oldu.
  • bilişim firmasında çalışıyor olmak var ya muazzam bir şey... teknoloji ile hasbihal içinde olmak harika...

şimdiii benim evimde iki adet televizyon var, biri salonda, biri mutfakta. salondakinde digiturk var. ama ulaşmak mümkün değil ya da şöyle söyleyeyim insani saatlerde ulaşmak mümkün değil zira bu evin en güçlüsü yani oğlum uyuyana kadar kumandaya dokunamıyorum ben. bire bir oturup saatlerce tv izlemiyor, ama illa odasında oynarken bile cartoon network un açık olduğundan emin olma hastalığı var kendisinde. kuzucukların uyku vaktiiii çağrılarıma da takribi 23:00 gibi cevap verdiğinden salondaki tv ile ilişkimiz uzaktan uzağa birbirimize göz süzmenin ötesine geçemiyor.

gelelim mutfaktaki tv ye... aslında kendisi tv değil tam olarak, şu son dönem revaçta olan monitör tv lerden. insanın mimar kuzeni ve o mimarın da muazzam marangozları olunca, mutfağın içine konuşlandırılmış kombiye bir dolap yapılmak sureti ile hem o kombiyi göz önünden kaldırdılar, hem de dolap kapağının üzerine bu monitörü ve arkasına taktığım küçük uydu alıcısını sorunsuz bir şekilde yerleştirdiler. bu şekilde evdeki vaktinin çoğunu mutfakta geçiren ve aslında bundan da keyif alan ben, salondaki televizyona olan platonik aşkımdan kısmen kurtulmuş yeni bir aşka yelken açmıştım. imc tv açıktı sürekli, doğru düzgün tartışma programları ve iyi belgeseller izliyordum. ımc tv gitti...... hayat şarkısı nı izliyordum. bitti. referandum sonrası zaten en ufak bir siyasi program görmek bilmek istemiyorum. bu yeni aşkım işlevsiz bir hale geldi anlayacağınız ta kiii bu derdimi ofiste yüksek sesle anlatıncaya kadar. toplantı odamızdaki projeksiyona takılı minnak bir aleti çıkarıp bana verdiler, telefonuma da ezcast yüklediler. bu sayede ezcast üzerinden telefonda ne oynatıyorsam ekrana yansıyacağını söylediler.

eve döner dönmez taktım bunu televizyona. önce o küçük wireless mekanizmasına evin internetini tanıttım. evvetttt, işte telefonum ekrandaydı amaaa küçük bir sorun vardı, youtube ne bileyim telefondaki resimler, videolar tamam da, fi izlemek zor oldu, bir türlü indiremedi diziyi. netflix sanırım ez cast i banlamış, asla açılmıyor. eee tv samsung, telefon iphone. airplay de olmuyor... dur hem ezcast takılı kalsın hem usb ile de telefonu bağlıyayım dedim veee bingoooo...

an itibari ile digiturk dilediğin yerde uygulamasını kullanarak la la land i izledim kış için on kilo barbunya ayıklarken. geçen hafta fi yi sezon finaline kadar izledim bu kez bezelye ayıklıyordum ama... yarın narcos a başlıyorum bu kez bir şey ayıklamayacağım üstelik...

yaşasın canım işyerim, yaşasın teknoloji... alın, aldırın bunu...