• israiloğulları din adamı ve peygamberi, peygamberliği babil'e sürülüşünün 5. yılında, m.ö 592 yılında kendisine iletildiği söylenir. eski ahit'in bir bölümünün ayrıldığı, aslında ezekiel'in kendisinin yazdığı söylenir, ki bölümün ilk başlarına bakıldığında vahşet ve yıkımdan bahsetmesi, sonrasındaki bölümler ise babilde sürgündeki israiloğularının ümitlerini yansıtır, onlara yön gösterir, umut verir özellikte olması bunu doğrular niteliktedir. gabriel, uriel ve michaelda olduğu gibi, ezekiel adındaki elin manasından bahsetmek gerekirse, diğerlerinde görüldüğü gibi ezekielde de tanrı el in bir sıfatı, "gücü" vurgulanmıştır. "ezk" kökü sümer dillerinde "güç" simgeleyen sıfatlarda görülür, ezekiel de el'in gücü-tanrının gücü* demektir. bazıları sürgün tarihinin 698 yılında başladığını iddia etselerde, eski ahitteki sürgün öncesi tasvirlerinin yakın olduğu tarih 590 yılları çevresidir. eski ahitteki 1-24 arasındaki bölümlerde kudüs*ün düşüşünden önceki zamanlar ve bununla ilgili yorum ve tahminleri, 24-48 arası ise düşüşten sonraki olayları anlatır, ve israiloğullarını motive edici, onlara ortak yön ve hedef gösterici niteliktedir.
  • icinde ekmek tarifi oldugunu zannetigim dini metin, ya da kahverengi undan yapilmis lezzetli bir ekmek. zira ezekiel isminde bir ekmek var, uzerinde "as described in holy scriptures" diyor. severek yiyorum bu ekmegi ben. ancak gercekten de icinde ekmek tarifi var mi bu metnin emin degilim. ekmegin resmini buradan gorebilirsiniz:
    http://katheatsrealfood.files.wordpress.com/…ad.jpg . ekmegin lezzetli olmasinin sebebi icindeki mayanin hala canli olmasiymis galiba.

edit: optimum level haberdar etti. paketin uzerindeki tarif gercekten de orijinal metinden alinmis. ezekiel 4:9'da ekmek tarifi varmis.
  • ufo gören masum peygamber.
  • spider man'in güçlerine sahip olan yaşlı adam..aynı spidey gibi duvarlara tırmanabilmekte, hoplayıp zıplamaktadır bu vatandaş..ayrıca bi görevi vardır..spidey'mizin aklını karıştırmak..iyi bir amcaya benzemekte ama spidey'nin karizmasını çizmiştir biraz..böyle aynı güçlerde bi adam daha varsa 5-10 tane daha vardır diye düşünmemizi sağlamıştır..o zaman ne özelliği kaldı benim spidey'min?
  • icinde yaşlıyı genci kadını çocukları öldürün ayeti gecen tevrat kitabi.
  • incil' de bununla ilgili çok değişik şeyler yazıyor.

ezekiel' in 390 gün soluna, 40 gün sağına yatması sırasında, tanrı ezekiel' den insan dışkısıyla kavrulmuş ekmek (ekmekte olması gereken şeyler de yazılmış) yemesine izin veriyor ama ezekiel buna bir çözüm isteyince, tanrı bu sefer öküz dışkısında karar kılıyor.

"9 “take wheat and barley, beans and lentils, millet and spelt; put them in a storage jar and use them to make bread for yourself. you are to eat it during the 390 days you lie on your side. 10 weigh out twenty shekels[b] of food to eat each day and eat it at set times. 11 also measure out a sixth of a hin[c] of water and drink it at set times. 12 eat the food as you would a loaf of barley bread; bake it in the sight of the people, using human excrement for fuel.” 13 the lord said, “ın this way the people of ısrael will eat defiled food among the nations where ı will drive them.”

14 then ı said, “not so, sovereign lord! ı have never defiled myself. from my youth until now ı have never eaten anything found dead or torn by wild animals. no impure meat has ever entered my mouth.”

15 “very well,” he said, “ı will let you bake your bread over cow dung instead of human excrement.”"

kaynak: https://www.biblegateway.com/…age/?search=ezekiel 4
  • ...
    and you'll know my name is the lord, when i lay my vengeance upon you. (bkz: pulp fiction/19)

ayrıca pulp fiction soundtrack'in son parçası ki parçadan öte filmden alıntıdır..
  • (bkz: zekeriya)
  • gerçekten j.michael straczynski'nin spider-man'e hikaye güzelliği yönünden kattığı en şahane karakterdir bence bu herif.. yani bilmiyorum, içinde onun bulunduğu kareleri okurken çok heyecanlanıyorum ben.. spider-man the other'ı okumadım ama okuduğum yere kadar muazzam bir gizem gösterdi eleman, hep bir laf atmalar, kafa karıştırmalar.. spidey'yi höt diye bırakmalar falan.. straczynski genel olarak çok iyi bir yazar olmasına rağmen amazing spider-man yazarlığı çizgiroman çevrelerinde pek tutulmuyor.. katılıyorum ben de buna.. fakat bu ezekiel çok kral oldu be abi..
  • tarihe not.

eski ahitte geçen ezekiel bölümüne geçmiş durumda dünya. bizzat siyonist ve evangelist'lerin el birliği ile. (isevi ve katıksız musevileri tenzih ederek)

3.dünya savaşı hiç bu kadar yaklaşmamıştı. şuanda yaşanan avrupa rüzgarı, epey süre sertçe esmeye devam edecek, bir sakinleşip, bir coşup, ta ki nükleer kullanımına kadar ve akabinde akdeniz son nokta olacak. doğu akdeniz cehenneme dönecek.

burada dursun. 5 sene içinde veda etmezsem ve hala teknolojik sistemler mevcut ise güncelleriz.

(bkz: hezekiel)
hesabın var mı? giriş yap