şükela:  tümü | bugün
 • dallas cowboys takımında running back** pozisyonunda oynayan 1995 doğumlu canavar. bu çocuk olur, buraya yazıyorum.

  şu ana kadar çıktığı 5 maçta 546 yard koşmuş ve 5 touchdown atmış, 5. maçlar sonunda, en çok koşan running back sıralamasında birincilik bu kardeşimizin.

  çocuğun blok takibi, gapleri görüp oraya patlamalı koşuları, ivmelenmesi, tackle kırması falan hepsi muazzam. ben böyle konuştum ya kesin kafası gözü yarılır, nazarım değer bi şekilde. neyse çok şaapmıyım ben yine de, nazar değmesin genç adam diyim, hep böyle devam et.

  şuraya da bir video bırakayım da ne dediğim anlaşılsın
  https://twitter.com/nfl/status/786212343579410432

  edit: çocuğun hızından bahsederken denk gelen bir videoyu koyayım.
  https://www.instagram.com/p/bld1mseb2_d/
  usain bolt'un maksimum hızı 27.44 mil*
  elliott'ın hızı ise 21.5 mil*

  bu arada elliott'ın üzerinde shoulder pad, kask ve diğer malzemeler; ayağında futbol ayakkabısı ile çim sahada olduğunu hatırlatmakta fayda var.

  6. maç editi: koşu yardı 703 oldu. bu rakam nfl'deki 25 takımın koşu yardından fazla bir rakam. vay anasını sayın seyirciler.

  7. maç bye geçti cowboys

  8. maç editi: bu hafta 799 yardda kaldı. haftaya ligin motor ekiplerinden browns'a karşı fazlasıyla koşacağını tahmin ediyorum.

  9. maç: browns maçında 92 yard koşarak toplamda 891 yarda ulaştı.

  10. maç: steelers'ı mahçup etti. 114 yard koşarak toplam 1,005 yarda ulaştı. 250 yard pas mesafesi var. yani toplamda 1,255 yard topu ileri taşımış. 9 kez koşu, 1 kez de pas olmak üzere 10 adet touchdown yaptı şu ana kadar.

  11. maç: ravens karşısında 97 koşu, 30 da pas yardı kat etti. toplam koşu mesafesi 1,102 yard oldu. 280 de pas yardına ulaştı.
 • marshawn lynch'den sonra izlenecek running back açığını kapatmıştır. bu sezon içinden geçmediği takım yok.
 • pazar günleri cowboys maçları izleme sebebim olan oyuncu. dak ile birlikte cowboys'un makus talihini değiştirebilecekler gibi duruyor.

  lakin kafama takılan bir mevzu var nfl'i taktik olarak yorumlayacak kapasitede değilim o sebepten buraya sorayım. über performansıyla ilgili olarak çok büyük payı cowboys offensive line'ına borçlu olduğunu okumuştum bir yerde. bu ne kadar doğrudur? yani şöyle sorayım, zeke ortalama bir rb iken o-line mı onu çok iyi gösteriyor yoksa elimizde gerçekten en potansiyelli rb'lerden biri mi var? bilen mesajla açıklarsa sevinirim.
 • az önce aldığı pasla 83 yardlık touchdown yapan rb. hızına yetişemedi adeta savunma. bu kadar güçlü olup da aynı zamanda bu kadar hızlı olması gerçekten büyüleyici.
 • ulan içinden geçti steelers'ın dün gece. yaptığı 3 touchdown'u görmek isteyenler buraya bakabilir. olan big ben'in dan marino'ya selam çakara yaptığı fake spike'a oldu. ezekiel ve dak o kadar muazzam oynuyor ki şimdiden romo seneye broncos'a mı gitsin, jets'e mi gitsin tartışmaları başladı bile.

  robert griffin ve alfred morris'in 2012 sezonunda redskins'te yaptıklarına benzetiyordum bu sezon bu iki çaylağın performansını. ama bunları orayı de geçti artık super bowl'a gider bir halleri var. hayretler içindeyiz.
 • espn'e body issues tarihinin en barzo fotografini vermeyi basarmis olan insan irisi. tam olarak şu pozu vermiş. o kıç çok dağları devirerek nice defans oyuncusu telef etti hakikaten.

  nfl top 100'de ilk 10'a giren ilk çaylak olacak önümüzdeki günlerde. hala sevmiyorum ..