şükela:  tümü | bugün
9383 entry daha
 • --- spoiler ---

  yeni başladığım dizi. henüz iki bölüm izledim. her şey iyi güzel tamam replikler, karakterler , müzik , intikam hikayesinin zeminin oluşturulması bundan iyi olamaz gel gör ki intikam hikayesinin dayandığı soygun ve mahkeme pek bir mantıksal hatalarla ve eksiklerle dolu. sene 97 olsa bile kumarhanelerde kamera vardı, kamera kayıtları incelenmez mi ?? hadi diyelim yoktu tüm kumarhane tek bir kıçı kırık kapı güvenliğe mi emanet, bakkal soyar gibi kumarhane mi soyulur arkadaş içeride sayım yapan arkadaşlar ne sayıyordu pul mu ? bunlari gören olmadı mi ?? mafyanın kol gezdiği 90'larda o kadar kolay mı bu işler.
  ömer'i savunan avukatın olmaması başka bir skandal , 90 dakika süren dizide oldu bittiye getirilen bir duruşma sıfır soruşturma ve bilirkişi raporunun olmaması fecaat hatalar, ömer içeri nasıl girdi ? hadi girdi cengiz'in soyunma kabininin orada güvenlik görevlisinin sırtından vurulup öldürülmesi hiç mi kimsenin dikkatini çekmiyor. balistik raporu yok, paralarin akıbeti yok. tüm dizinin dayanağı zaten bu soygun olayı. esas hikâye bu soygun sonrasında oluşuyor baştan savma yapılmış bu iki sahne. ölü doğmuş bir bebek izlenimini verdi keşke bu detaylar önem verilseydi, onun dışında gayet güzel akan bir dizi.
  --- spoiler ---
 • yeniden başladığım dizi. her ne kadar monte cristo kontu'nun bir versiyonu olsa da yönetmenliğini ayrı ramiz karaeski karakterini ayrı sevdiğim dizidir. kendine has anlatım dili vardır ve çoğu kez ayna metaforuyla karşılaşırsınız. dönemine göre çok iyidir. tuncel kurtiz muhteşem oyunculuğu ile dizideki herkesi gölgesinde bırakır ve dizi akıcılığı ile insanı alıp götürür. yalnız ilk sezondan sonra boka sarar. güzel planlanmış bir sezon ve sonrası sadece dizi tuttuğu için allahkerim şeklinde ceyran eder. ezel dizisi birinci sezonu kadardır.

  bu entry sonuna az bilinen bir ramiz karaeski aforizması iliiştirilmeden tamam olmazdı.

  "insanın kaderi neden avucunun içine yazılmıştır bilir misin yeğen? gerektiğinde saklaması için çünkü gerçek güç gizden gelir. avucunun içini saklamayan kendi kaderini elinde tutamaz."
275 entry daha