• --- spoiler ---

senden sonra 23 şehir gezdim.
    9 kilo verdim.
    saçlarımı 6 kez boyadım.
    dünya bilmem kaç 365 günde bilmem kaç dönümünü tamamladı.
    darbe oldu,
    ihtilal oldu,
    barış gelmedi,
    savaş bitmedi,
    seni özledim.
    ıltica edecek tek yer bulamadım.
    gittiğim her yerde senden bir nefes bıraktım.
    belki yürürsün aynı sokakta.
    ayak izime denk düşer ayak izin,belki saçına değer nefes,
    belki sen de bir gün özlersin diye,
    seni uzakta bıraktım.
    seni uğurladım.
    sana kavuştum.
    seni terk ettim.
    bilmem kaç kilometre yol gittim.
    evren kaydı.
    sen göğüs kafesimden milim kaymadın.
    --- spoiler ---

dizelerine sahip kişi. pek güzelmiş pek sevdim.
  • ''ve bilinsin ki;
    kadın
    karşısına tüm dünyayı alırken
    yanında yalnızca
    tek bir adam ister
    öyle çok detaylı değil
    yalnızca “kararlı”
    biliniz ki;
    kadının solundaki boşluğa oturursa biri
    dünyadaki erkek sayısı bire düşer ...''
  • "ben kapıyı da kapadım mevzuyu da
    sende gül olsam
    yakana iliştirme beni."
  • bittiyse bitti, etmiyorum mesele, ve tek iyi bir söz de beklemiyorum ayrılık ertesinde.
    ve biliyorsun canımın içi; biz de diğerleri gibi başımızı alıp bir köşeye çekilince ağlamak için, içmek için hep ortalık yerleri seçtik.
    ibretlik bir hal almak için, sustuğumuz cesareti masanın üzerine bırakıp ''ben onu unutmak istemiyorum''lu cümleler kurabilmek için.
    anlaşıla bilmek için, dağıla bilmek için bilyeler gibi, içinde bulunduğumuz durumdan sıyrılmak ve biraz da ötelere itebilmek için çaresizliği.

aşk insanı çirkinleştiriyor biliyorsun canımın içi, seni sevmek benim boyumu da uzatmadı üstelik, ama şarabı daha çok sevdim, sigaraya sarıldım bir tütün gibi.
    adının sessiz harflerini sevdim sen sustukça.
    ''acılar insanları olgunlaştırır'' cümlesinde yerimi de aldım.
    ben olgun bir kadınım artık.
    ben çok olgun bir kadın oldum senin sayende.
    saçlarımı siyaha boyadım.
    pamuklu şekeri bıraktım, renkli ojelerimi çöpe attım, aynalara gülümsemeyi, ve şımarmayı da bıraktım artık, babama sarılırken.

aşk insanı çirkinleştiriyor canımın için bakma öyle..
    yüzüm düşüyor ayağımın dibine, bakma..

sen bilmezsin..
    sen hep güzel kaldın, ne sakalın küstü sana, ne de ellerin üşüdü yokluğumdan.
    eşit parçalara da ayrılamadık biz.
    ayrı zamanlarda aynı yolları bölüştük, ve aynı zamanda ayrı şeyler de olabildik.

ben hüzünlü bir şarkıyım canımın içi, ama sen hangi telden basarsan canıma, işitmek istediğin nota olurum ben sana.
    do, re, mi ?

kendini bulduğun şarkı da olurum, kaybettiğin de..
    hep böyle olur zaten bilirsin canımın içi..
    ben eksik kaldım.
    sen tamamlanmak üzere kendine yeni bir dudak ucu, yeni bir avuç içi, yeni bir beden buldun, eskitmek için.
    eksilmek için..

beni merak etme sen, ben iyiyim.
    toprağım bol, attığın üzerime..

ezel roz manaz
  • üzgünüm, çünkü; pazar günü için cumartesi gecesinden "ne giysem,ne yapsam"provası yapmıyorum.
    mutsuzum, çünkü; sensiz yalnızım.
    beterim, çünkü; fakirlik nedir? dendiğinde adınla cevap veriyorum.

sen yoksun ve pazar kahvaltıları beni mutlu etmiyor.
    masaya gelen soğuk çay ve bayat simit beni daha da üzmüyor.
    telefonumun çalmama hali beni beklenti sürekliliğine itmiyor.
    makyaj yapmıyorum, güzel giyinmiyorum, başını yere dikip yürüdüğün yolları selamlıyorum.

mutlu değilim, çünkü;beni unuttuğunu biliyorum.
    sana aldığım her şeyi çöpe attığını biliyorum.
    beni neden süreklilikle sevemedin bilmiyorum.
    iyi değilim çünkü; mutlusun, bensiz de gülebiliyorsun, bir başkasını öpebiliyorsun.
    ses tonun ve hitap şeklin değişmeden bir başkasına seslenebiliyorsun.
    bunları yaparken,nerede olduğumu düşünmüyorsun,beni merak etmiyorsun, iyi değilim biliyorsun,buna rağmen aramıyorsun.

iyi değilim çünkü;kiminle olduğunu önemseyemiyorum, çünkü; biriyle olabilme ihtimaline alışamıyorum.
    ben bu kadar iki kişiyken tek başıma, seni biriyle birlikte "iki" edemiyorum
  • keşke dünya hakikaten küçülse de biraz, gözlerimizin değmeye muhtaç olduğu kişilerle karşılaşabilme ihtimalimize biraz olsun inanabilsek.

keşke yazıma değen istihzayı fark etse biri.

keşke bir zamanlar benim de küçük bir kız çocuğu olduğumu biri bana hatırlatsa, keşke yetişkin tavrımızdan biraz uzaklaşıp, pamuklu şeker yesek, ne bileyim işte, bir şeyler için ağlayıp beş dakika sonra, o üzüntüden millerce ötelerde kumdan kaleler yaparken bulsak kendimizi.

keşke bir şeyler, geçmesini arzu ettiğimiz vakitlerde geçip gitse, daha kolay olurdu yaşamak, daha derin nefesler alabilirdik zannımca.

keşke biri benden mütemadi kaygımı söküp alsa.

keşke yaptıklarımdan çok daha fazlasını becermiş olsam da gırtlağıma yapışan bu başarısızlık hissi beni zaman zaman gece uykularımdan etmese.

keşke sol omzumda benimle ikamet eden melek, ben hataya düşmeden evvel, ikaz etse beni, bana yapmayı, söylemeyi düşündüğüm şeyin, defterimde şık durmayacağını söylese.

keşke bu kadar erken ağlamasam, keşke bu kadar geç kalınmasa bana, keşke ben sonsuza kadar bekleyecek sabra sahip olabilsem, bazen.

keşke kapıları aralık bırakmadan çarpıp çıkmasam, kapı pervazları incinmese mesela.

keşke aralık bıraktığım her kapıyı da kendime gözdağı veriyormuşum gibi algılamasam, keşke biraz yumuşak, hafif, naif olsa yaşamak, bu kadar ağır ağır binmese filler sırtımıza.

geceleri uyuyarak geçirsek, sabah neşeleri biraz da bizim olsa, kahvaltı etmeyi sevsek, gururdan taç yapıp başımıza taksak, simit peynir yesek, domatesten nefret etmeyi bıraksak, kırmızıdan korkmasak.

keşke biraz daha büyümesek.

keşke ben de sezen aksu gibi ''gelsin, hayat bildiği gibi gelsin..'' diyebilme gücüne sahip olabilsem.

keşke ''keşke'' dilimize çok tuhaf ve yabancı gelen bir sözcüğe benzese.
  • içten bulduğum kadın, bence çokça samimi. yazıları çok güzel, başarılarının devamını dilediğim güzel kadın.

seni de bağışladım ey dili diken'im, ey dili binbeşyüz sonbahar'a denk düşenim..
    göğsümde seksen kaplan yarası olan'ım;
    seni de affettim,
    rahatla..
  • 2000ler edebiyatını iyi yapan kadın. teraziti çok sağlam tutmalı, dengesi bir bozulursa kendisini bir anda dişi bir emrah serbes olarak bulabilir. ama şu an dişi bir hakan günday. bir şiir karalamış, satırları şöyle guzel;

..
    ...
    ayak izime denk düşer ayak izin.
    belki saçına değer nefes.
    belki sen de bir gün özlersin diye, seni uzakta bıraktım.
    seni uğurladım.
    sana kavuştum.
    seni terk ettim.
    ..
    ...
  • kim olduğunu bilemediğim... burayı okuyorsa diye:

kelimelerim senin denli güçlü değil, şair değilim. ama şunu diyeyim sevgili ezel roz, bir oğlun olsun da bir daha düşün "sen göğüs kafesimden milim kaymadın" diye yazdığın satırları. kelimelerin yetişebilir mi acaba kalbine?
  • su guzel dizelere sahip sair:

senden sonra 23 şehir gezdim.
    3 kilo aldım.
    saçlarımı 6 kez boyadım.
    dünya bilmem kaç 365 günde bilmem kaç dönümünü tamamladı.
    darbe oldu.
    ihtilal oldu.
    barış gelmedi.
    savaş bitmedi.
    seni özledim.
    ıltica edecek tek yer bulamadım.
    ayak izime denk düşer ayak izin.
    belki saçına değer nefes.
    belki sen de bir gün özlersin diye, seni uzakta bıraktım.
    seni uğurladım.
    sana kavuştum.
    seni terk ettim.
    evren kaydı.
    sen göğüs kafesimden milim kaymadın.
hesabın var mı? giriş yap