şükela:  tümü | bugün
  • independiente'nin '99 dogumlu orta saha/forvet oyuncusu. gabriel milito yetistiriyor, top surusu ve sutlariyla one cikiyor.
  • independiente altyapısından yetişmiş olan 17 yaşındaki arjantinli orta saha oyuncusu.
  • independiente formasıyla bu sezon ligde 5'i ilk 11 olmak üzere, 17 kez karşılaşmaya çıkmış ve 1 gol kaydetmiş.

hem anotomisi, hem oyun stili olarak biraz alexis sanchez'e benzetiyorum. dikine etkili gidebilen, patlayıcılığı yüksek, şut tehdidi olan, vücut dengesine ve ayaklarına hakim, birebir sırasında sık sık fake deneyen, top saklama kabiliyeti ve dar alanda ki maharetleri itibariyle örtüştüğünü düşünüyorum.

şu anda 17 yaşında ve arjantin ligi gibi sertliğin ve mücadele dozajının yüksek olduğu bir ligde süre alabiliyor olması gelişimi adına önemli bir adım.

19 yaşına kadar burada pişip, muhtemelen italya ligine yatay geçiş yapacakmış gibi gözüküyor.
  • arjantin premier ligi takımı independiente'de forma giyen, 1999 (18) arjantin doğumlu genç ofansif ortasaha.

geçen sezon (2016/17) altyapıdan a takıma çıkıp, genç yaşında dikkatleri üstüne çekti.

bir futbolcuya göre kısa sayılabilecek bir boya* , saha içinde ise türlü türlü huya sahip. göze hitap eden, pasları ve çalımlarıyla sahayı dikine kat eden bir stili var. şu anda ofansif ortasaha da oynuyor ama avrupaya gelirse, özellikleri gereği kesin kanatlarda da denenir gibime geliyor.

aşırı derece de çalımsever bir yapıya sahip. bazen çok amaçsız ve gereksiz işlere kalkışabiliyor ama olsun. bir an önce avrupa'ya transfer olsun da bir kulağını çeksinler derim. kendi gelişimi için en iyisi bu olur;

kendisi yüksek potansiyelli bir oyuncu,
    harcanıp gitmesin, ışıklar sönmesin.
    sönmesin yıldızlar, sönmesin ateş,
    dağlarda çiçekler solmasın kardeş...*