şükela:  tümü | bugün
 • çek cumhuriyeti'nin ostrava üniversitesi'nde evrimsel genetik üzerine doktora yapmakta olan bilim insanımız.

  kişisel web sayfası
  evrim ağacı sohbeti
 • celal sengör'ün evrim agaci'na konuk olmasi elestirmis über bilim insani. yaptigi buluslarla biyoloji bilimine cag atlatmis(!), evrimde akillara takilan tüm sorulara aydinlik getirmistir(!).

  (bkz: tavsan daga küsmüs dagin haberi olmamis)

  sanirim bu özgüvenin sebebi modern dinlerin ilki olan marksizm ile beyninin yikanmis olmasidir. okudugu bilim kitaplarinin kafasindaki dogmalara panzehir olmasini diliyorum.

  öte yandan bu kadar dogrucu, bu kadar her seyi bilen, bu kadar insanlik yararina calisan markist arkadaslarimiz ne yapiyor diye baktigimizda, en son gecen hafta birbirlerine sopalar ve bicaklarla saldirdiklarini görmüstük, en cok hangileri 'kominist' diye.
 • ah be ablam sen ne yaptın demek istediğim son burjuva bükücü.

  kendisi şöyle birşeyler zırvalamış;
  "başka bir alanda da benzer başarıları yakalayabileceği “kariyerini” bilimde değerlendirmeyi tercih etmiş olan celal şengör’ün, yine sınıfına yakışır bir biçimde aydınlanma düşmanı olduğu, bu nedenle de “aydın” nitelemesine layık olmadığı ortadadır"

  yani zat-ı alileri diyorlar ki; celal şengör ya da herhangi bir başka "zengin ailenin çocuğu" bilime yönlenirse celal hoca kadar başarılı olabilir.

  ablacım zenginlik düşmanı olabilirsin, kürtçü olabilirsin, marks'a aşık da olabilirsin de bu nasıl bir mantıktır? sonra romantik solcu denililence kızıyorsunuz ama.

  bence sen hiç bu konulara kafa yorma. kapitalizm, komunizmiş, harariymiş boyundan büyük işlere girme. güzel güzel evrimsel biyolojini çalış.
 • ideoloji ve bilimsel eylem birbirinden ayrılabilirmiş gibi, sanki kendisinin eleştirdiği, kendisini eleştirenlerin taptığı kimseler bunu yapıyormuş, yapabiliyormuş gibi birtakım cahil cühelanın hışmına uğramış güzel dost, can yoldaş. hem ideolojik hem de bilimsel eylemlerinde aklıevvellerin tavsiyelerine ihtiyacı yoktur.

  şimdi de evrimsel antropoloji youtube kanalında videolara başlamıştır. "antik dna nedir?" sorusuna yönelik hazırlanmış ilk videoya şuradan ulaşılabilir.
 • sol tarikat mensubu sözde bilim insanı. daha doktorasını bile tamamlamamış bir çömezle nature'da bilmem kaç makalesi çıkan, amerikan ve rus bilimler akademilerine üye, stephen hawking'in bulunduğu ortamlarda bulunan, dinozor-kuş evrimi konusunda hatta evrim konusunda 21.yy'ın en büyük keşifleri olan liaoning fosillerini bulan ekiple ahbap olup bir ricasıyla onlardan fosil alıp yurda gelen vs vs bir bilimadamını aynı cümlede kullanmak bile züldür.
 • söylemlerinin aksine içinde gerçek bir faşist barındıran garip kişiliktir. net olarak bir türk düşmanıdır. bir insanın faşist olması için bir milliyete fanatizm derecesinde bağlı olmasına gerek yok. farklı olarak, bir milletten, bir etnisiteden, bir kültürden veya bir toplumdan, sebepsiz ve saf bir şekilde nefret ederek de sağlam bir faşist olabilirsiniz. ve üzülerek görüyorum ki bu garip kişilik saf bir faşist ve gerçek bir türk düşmanı. başka hiçbir şey değil...