şükela:  tümü | bugün
 • deviantart'taki 6 turk deviant ile roportaj yapip iki sayfalik yazi hazirlayan, ilgili ve arastirmaci gazeteci. bu bir ilk, sevindirici bisi. nickimi anahitha olarak yazmasi haricinde diger bir arkadasin basligini "bu sitede gezmekten sinifta kaldi" seklinde yazmasi epey guldurdu.
 • ayşe arman 'a anneler günü vesilesiyle 2 tam sayfada şu soruları soran "gazeteci". merakım soruları kalemle mi yoksa klavyeyle mi yazdığı ya da...

  seks ve annelik nasıl oluyor da, bir araya gelir... gelir mi?
  bir anne, eskisi gibi sevişir mi yoksa mesela fanteziler rafa kalkar mı?
  anne olduktan sonra libidonuzda hiç mi değişiklik olmadı?
  türk erkeklerinde, "çocuğumun anasıyla nasıl yatayım yahu!" fikri yok mu?

  http://www.hurriyet.com.tr/…azar/6505871.asp?gid=59
 • 11 kasım 2007 tarihli hürriyet pazar'da "koca bebekler: yaşları 18-30 arasında, meslekleri ve paraları var ama hâlâ aileleriyle yaşıyorlar" başlıklı bir haberde imzasını gördüğümüz isim.

  isme dikkat etmeme yol açan durum ise haberin gerek başlığı gerek içeriğidir. çünkü, bu haber için bir de bu "istisna" (?!) duruma örnek birkaç kişiyle röportaj yapmışlar.

  bu durumdan birkaç ihtimale varıyoruz:
  1. hürriyet pazar'ın haber bulma ve yer doldurma sıkıntısı var
  2. ezgi başaran yurtdışındaydı, yeni geldi
  3. ezgi başaran haber hazırlarken toplumun %0,1'lik bir kesimine ait durumları genele ait zannederek hareket ediyor. dolayısıyla, "aaa 18-30 yaşında olup hâlâ ailesiyle yaşayanlar varmış" diyebiliyor.

  aksi takdirde türk toplumunda üniversite okumak veya bir başka şehirde çalışmak gibi bir mecburiyetle şehir dışına taşınması gerekmeyen "hemen herkes"in zaten 18-30 yaş aralığında da olsa, işi de olsa, geliri de olsa, evlenene kadar ailesiyle yaşadığı gerçeğini bilmeleri gerekirdi. bunun aksi istisnadır.

  yani en azından bugünün türkiye'sinde haber olması gereken kesim, 18-30 yaş arasında olup ailesiyle yaşamayanlardır. türkiye'nin, o %0,1 dışında kalan gerçeği budur.
 • ite kaka "yıldız gazeteci" (a.k.a. ayşe arman) yapılmaya çalışılan güruhun son neferi. azıcık daha ingilizce kelime öğrenirse, küçük serdar turgut olarak bir köşenin başına, efendime söyleyeyim, cnn turk'te bir moda-gezi programının sunuculuğuna ya da bir ekin yazıişleri müdürlüğü koltuğuna oturmasına çok az kaldı. ha gayret ufaklık!

  - ne ufaklığı ayol, teyzem yaşında kadın ahah
  - ufaklık derken yaşını kast etmedim, bilgi, birikim, zeka, etik gibi meseleler...
  - harf oyunlu cin yazar seni
 • ne yapmaya ve ne mesaj vermeye çalıştığı tarafımdan genellikle anlaşılamasa da twitter sayfasındaki profil fotoğrafı hakkında bazı fikirler edinmemi sağladı.an itibariyle ahmet hakana parası ve sakalı sebebiyle devir senin devrin diyor, oray eğinin kankası..
 • medyada bir süredir aşırı tolerans ve sevecenlikle karşılanan çok güzel hareketler bunlar adlı kendi kendini tekrar etme ve vasatlıkta ehil programı hakkıyla eleştiren bir şahısa rastlamış olma mutluluğunu yaratmıştır bende.
 • üç kuruşluk sanat bilgisiyle sanat eleştirmenliğine soyunduğunu sanmaya cüret etmeye yeltenen..
  sanat eleştirmenliğine soyunduğunu sanmaya cüret etmesi için yüz bin,
  sanat eleştirmenliğine soyunduğunu sanması için bir milyon,
  sanat eleştirmenliğine soyunması için bir milyar

  fırın ekmek yemesi gereken..
 • bu ay vogue'da elif şafak&eyüp can çiftiyle yaptığı röportajda türkçe bilgisinden şüpheye düştüm:

  - uzak mesafeli bir ilişkiden sonra kurulu düzen ve aynı evi paylaşma bastı mı? (ne bastı mı? su mu bastı? battı mı demek istiyorsun?)
  - sen eyüp'le niye gurur duyarsın? iyi bir gazete yapıyor diye mi, köşesi okunuyor diye mi... (iyi gazete yapmak ne demek?!)
 • radikal'e transfer olan son isimlerden.. senin ne işine gerek sütlü börek..