şükela:  tümü | bugün
  • kendisini adı yok vasıtasıyla tanıdığım müthiş yazılar sahibi insan. şu da blogu.
  • on parmağında 15 marifet olan, özlediğim insan....
  • şuan malta'da bulunan ailecek çok özlediğimiz sevgili kuzenim.
  • şimdi efenim, ben kendisini aynı fakültede okuduğumuz için tanırım. iki çift muhabbetimiz de , selamımız da vardır.

akıllı bir varlık olmasının yanında, sanırım son zamanlarda gördüğüm en güzel kadınlardan biri kendisi.

ismini veremeyeceğim bir firma için yaz kreasyonu kapsamında birbirinden güzel pozlar vermiş, bugün gördüm. dolayısıyla bir kadın hem akıllı ( aynı zamanda edebi) , hem bu kadar seksi , bir o kadar sanatsal ve duru bir güzelliğe sahip olabiliyormuş.

nasıl der cemal süreya, bıraksa gökyüzü kendini ikiye bölecek.
  • yazılarını özlediğim insan
  • malta da yaşayan, doğrudan yabancı yatırım projeleri, sirketler hukuku, proje yönetimi ve finasmanı, hükümet teşvikleri konusunda kendi şirketinde hizmet veren güzel insan.

sosyal sorumluluk projelerini ve insanın içini ısıtan yazılarını http://ezgiharmancibusiness.tumblr.com/ buradan okuyabilirsiniz.

(bkz: güçlü kadınların başarı hikayeleri)
  • aldığım bilgilere göre çok sevdiğim bir dostuma büyük yardımlar yapmış
    iyiliksever bir melaike.

* saçlarını kestirmiş ve yeni saçları kendisine çok yakışmış diyorlar ^^
  • işini düzgün yapma, parayı aldıktan sonra profesyonellikten 1000 ışık yılı uzakta davran sonra da "hakaret ediyorlar :(" diye dava aç. yazının neresinde hakaret var onu da anlamış değilim. enteresan bir şahıs.
  • kim olduğunu bilmediğim şahıs.
    bir yazarı dava ile uyarmış bulunuyormuş ve bunu tesadüfen okudum.
    sebep?
    ışini doğru düzgün yapmadığı için eleştirilmiş olduğundan.
    yazarın yazısında hakaret yok, eleştiri var.
    kimse sizin yaptığınız işi beğenmek zorunda değildir.
    dava etmekten ziyade yerine getiremediğiniz görev için aldığınız ücret var ise bunu iade edersiniz olur biter.
    avrupa'da jameda benzer sitelerde doktorlar eleştiriliyor örneğin.
    ben orada bir eleştirimden dolayı mahkemeye verildim ve kazandım.
    haklı eleştiriyi kabul etmek zorunda olması gerekir insan.
  • malta ile ilgili bir konuda danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız uzak durmanız gereken kişi.

kendisiyle maceramız paypal’ın geçtiğimiz haziran türkiye’den çekilmesiyle başladı. işim gereği ödemeleri paypal’la almam nedeniyle paypal’ın gidişine çözüm yolları ararken “maltadasirketkurmak.com” ve sosyal medyadaki paypal ile ilgili paylaşımları vasıtasıyla ezgi harmancı ile tanıştım. kendisine kısaca iş modelimden ve malta’da şirket kurmak istediğimden bahsettiğimde, bu konuda uzman olduğunu ve sorunumu çözebileceğini söyledi. kısa bir süre sonra da ne yazık ki kendisiyle çalışmaya başladık.

başlangıçta bu konuda bilgili ve deneyimli olduğunu ısrarla söylemesine güvenerek çok ciddi meblağlar ödeyerek kurmuş olduğum bu şirket, tecrübesizliği ve ilgisizliği nedeniyle yalnızca kağıt üzerinde kaldı. bu süreçte işime devam edemediğim gibi maddi ve manevi olarak da oldukça yıprandım. anlaşmamızın aksine, karşılaştığım tüm sorunları kendim çözmek zorunda kaldım ve kendisinden gerekli ilgi ve desteği alamadım. hatta planlarım dahilinde olmamasına rağmen malta’ya gitmek zorunda kaldım ki bu benim için gereksiz bir para ve zaman kaybı demekti. malta’da geçirdiğim 10 günlük sürede kendisiyle güç bela görüşebildiğim 2 gün içerisinde bu durumun böyle devam edemeyeceğini, vermiş olduğu hizmetten memnun olmadığımı ve anlaşmamız gereği ödemiş olduğum 1 yıllık danışmanlık ücretinin karşılığını alamadığım kısmının iadesini istedim. konuştuğumuz zaman şirket kurulumunun üzerinden 6 ay geçmişti ve kendisinin tecrübesizliği sebebiyle yaşadığımız birçok sorun nedeniyle o süre zarfında işime devam edememiştim. dolayısıyla danışmanlık ücretine dahil olan muhasebe, audit vb. gibi hizmeleri de almamıştım. kendisiyle son görüşmemiz bu şekilde oldu. bu görüşmemizden bir kaç gün sonra sosyal medya ve kendi sitesindeki paypal’la ilgili paylaşımlar silindi. yardımcısı aracılığıyla kendisine ulaşmaya çalıştığımda, sahibi olduğu danışmanlık şirketi condico consulting group’tan ayrıldığını (her nasılsa) öğrendim. iade talebimden bahsettiğimde, ezgi harmancı, condico consulting group ve şirket bünyesinde çalışanlar hakkında hiçbir şikayette bulunmama ve hizmetlerinden memnun kalarak ayrıldığıma dair bir sözleşme imzalamam karşılığında istediğim iadenin yapılabileceği söylendi.

yaşamış olduğum bu sıkıntıları başkalarının da yaşamaması için bu teklifi kabul etmedim ve burada paylaşmak istedim. bu arada kendisi tüm bu olan bitenden sonra condico consulting group’u kapayarak harmancı&partners adında yeni bir şirket kurdu. siteyi inlecelemk isteyenler için buyrunuz.

özetle, malta ile ilgili oturum izni alma, şirket kurma, vatandaşlık alma vb. herhangi bir planınız varsa kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim.