şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bilkent üniversitesinde çalışan bir akademisyen. kendisinden psyc102 (introduction to social psychology) almış olan ben şunları söyleyebilir:

    disiplinli biridir. daha dersin başlamasına 10-15dk varken sınıfa gelir ve hazır bir şekilde öğrencilerini bekler. aklınızda ders ile alakalı bir soru işareti bırakmaz, üşenmeden 1-2 sayfa uzunluğunda açıklayıcı mailler atar. elinden geldiği kadar sıkıcı olan dersi(konusundan ötürü), sevecen ve içten bir şekilde anlatır. dersi kendi hazırlamış olduğu slaytlardan anlatmasına rağmen anlaşılır ve zevklidir. olabildiğince gerçek hayattan örnekler verir, videolar ve yaşanmış olayları gösterir. dönem başında quiz adı altında ilk midtermü yapar.(buna iyi çalışın, yanlış hatırlamıyorsam %30-35 etkiliyor) sınavlarının zorluk derecesi çok zor olmamakla beraber “doable”dır ve çok uzundur. (2-3 sayfa, arkalı önlü çevirirsin hala sınav bitmez. çok soru sorar ama her sınava da bonus soru koyar) not konusunda öyle aşırı cömert birisi değildir. (havadan not dağıtmaz ama aşağı yukarı hakkınız olan notu verir) çok sıkı bir şekilde yoklama alır ve bu dönem sonunda harf notuna %10luk bir etkiye sahip olur. son olarak, siz siz olun feedback almaya (özellikle ilk midtermden sonra) gidin, soruları nasıl puanladığını öğrenmiş olursunuz.

    ayrıca birkaç arkadaşla yaptığımız muhabbet üzerine şunu diyebilirim ki; kendisinin en sevdiği rengin kırmızı olma olasılığı oldukça yüksektir.

    (bkz: kırmızı kalem kutusu)
    (bkz: kırmızı termos)
  • dunya'nin en harika insanlarindan (ve dolayisiyla hocalarindan) bir tanesi. digeri icin (bkz: seda oz)