şükela:  tümü | bugün soru sor
940 entry daha
  • bu ne yetenek la gardaş
  • spotify'da this is ceza dinliyorum şuan.
    (bkz: ders al) şarkısını sana armağan ediyorum ezhel.
    "güneşi gülüşüne nasıl sığdırdın" ve "gözün gözüme değse kopar kıyamet" gibi sığ ve mainstream sözlere bile abi nasıl söz yazmış yaa diyen ergenleri görünce gerçekten emek veren rapçilere üzülüyorum.
    onun dışında kendisi autotunela robot ses yaptığı için konserleri leş gibidir dinleme gafletinde bulunmayın hak ettiği yerde değil, hapsi boylamasının ekmeğini yiyor artık facebook aşk sayfalarında paylaşılan sözleri alsa (ki az önce dediğim sözleri o tarzdan) bile şarkı yapar.

özet: hak ettiği yerde olmayan, gerçek rapçilere yazık eden autotone rapçisi torbacı.

edit: hakkını çok da yemeyeyim reggea/trap/hiphop fusionu iyi yapmış dünyada örneği çok ama türkiyede bilinmediği için tuttu.
  • gelmiş geçmiş en abartılmış rapçi. açıp dinliyeyim diyorum abi sanki benimle kafa buluyolar hissi yaşıyorum. bu kadar kötü nasıl söylenir. böyle değişik bir ağızla gurbetçi ağzı desem değil varoş desem değil aşırı itici bir şive takınmış. auto tune midir ne boktur zaten onsuz şarkısı yok. amk şarkı söyleyen adamın özelliği sesinin söyleyişinin iyi olmasıdır. e sen bunları elektronik ortamda yapıyorsan sikerim öyle şarkıyı afedersin ezhelcim.

her neyse bu kadar abartılmış bir rapçi daha yoktur sanıyorum. hak etmeyene hak etmediği değeri vermeye bayılıyoruz biz.

edit: bu entryi yazdığım günden beri sürekli ezhel dinliyorum amk. bu ne iş la? şarkıları (ki iki tanesini dinliyorum zaten şehrimin tadı ve geceler) çok apokaliptik geliyor bana, müziği de öyle. mal gibi dinliyorum baya söylüyorum kendi kendime falan. ama hala rap benim için ceza ve sagopa'dır. onların dinlerken hissettiklerimi bu popüler şeyler hissettiremiyor bana.
21 entry daha