*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • --- spoiler ---

  şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddiasıyla tutuklanan ‘ezhel’ lakaplı ömer sercan ipekçioğlu hakkında “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirme” suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
  --- spoiler ---
 • sanata ve sanatçıya yapılan bu haksızlığı.... şaka lan şaka. az bile istemişler. uyuşturucunun reklamını yapmak onu satmaktan bile daha ağır bir suçtur. birde bu uyuşturucu konusunda en savunmasız kitle olan ergenlere hitap eden bir tip.
 • kendisini ve yaptığı işi sevmem ama bu tarz adamlara haksızlık ediyorlar. sahip çıkılması gereken ergen arkadaşımız. umarım birileri bir şekilde bu çocuğa destek atarda kurtulur bebe #salınlabebeyi
 • torbacılar sokaklarda fink atarken, bonzainin yıllardır önüne geçilemezken sizce de çok saçma değil mi bu tutuklama?
  ayrıca sanata bir kere el uzatıldı mı bunun sonu gelmez. birisi müstehcen olduğu gerekçesiyle sansürlenir, diğeri isyana teşvikten tutuklanır böylece geriye yalnızca “bebekte üç beş tur atanlar” ile “kendisine kırmızı çok yakışanlar” kalır.
 • mafya babalarına, uyuşturucu satanlara af istenirken uyuşturucu hakkında şarkı yapana özendirmekten 10 sene hapis istemektir.
 • böyle boş beleş tiplerle uğraşmak koskoca türkiye cumhuriyeti devleti'nin işi olmamalı. ver para cezasını geç. tekrar ederse (ki edecek) daha fazla para cezası verirler.
 • şarkı sözlerinde uyuşturucu kullanıma özendirme yaptığı için göz altına alınan ezhel'i, 10 yıl ile yargılayacaklarmış.

  çok üzücü, şarkı sözlerinde böyle sözler kullanma diyerek güzel bi' uyarıyla her şey çözülürdü. bu yaşta bir genç şarkıcı için bayağı kötü bir karar.

  wiz khalifa yazın konser verecek bu ülkede, onu da mı içeri alacaklar? yapmayın ağalar, etmeyin.

  kaynak: https://www.mynet.com/…apis-istemi-175493-mymagazin

  --- spoiler ---

  geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan ve tutuklanan ünlü rapçi sercan ipekçioğlu (ezhel) hakkında 10 yıl hapis isteniyor
  --- spoiler ---
 • ticaretini yapan 4 yıl alırken, "özendiren" 10 yıl ile yargılanıyor.
  (bkz: hukuk çok güzel gelsene)

  bilgi editi: 10 yıl ile yargılansan dahi 1 ay ceza alabilirmişsin. artık adalet sistemine rahat rahat güvenebilirim.
 • anlam veremediğim olaydır.tamam,belki şarkı sözlerinin biraz daha topluma uygun hale getirilmesi gerekiyor.ama çok daha ağır suçlar işleyenler dışarıda gezerken,burada sanat yapan bir insan nasıl uyarı almadan hapis cezasıyla yargılanabiliyor?adaletsizlikten başka bir şey değildir bu benim gözümde.
 • bu konuda kafam hala çok karışık... şahsen severek dinlediğim soundlarını beğendiğim bir rapçidir kendileri ancak bir yandan bunu dinleyen tayfanın büyük bir bölümünüde ortaokul ve lise öğrencileri oluşturuyor. geçenlerde henüz 5. sınıfa giden bir öğrencinin küvette seks şarkısını mırıldandığını, yine biraz büyük versiyonlarının ağzında sürekli ezhel'in şarkılarından esrarlı kısımları vs. duydum. şimdi '' hee, esrar duydum hemen esrar içmeliyim.'' geyiklerini bir kenara bırakın, küçücük çocukların böyle terimlerle o yaşlarda tanışması hiç normal değil. bunda tek suç ezhel'in mi ? tabiki değil. kontrolsüz internet kullanımı, ilgisiz ebeveynler vs. liste uzar gider ancak 18 yaşından küçük çocukların kesinlikle bundan olumsuz etkilendiğini düşünüyorum. ''televizyonlarda bunların bin katı mevcut onlar neden serbest ?'' diyecek olursanız evet onlarda yasak olmalı. bir toplumun yapısını olumsuz yönde etkileyecek, bozacak şeyler sanat, özgürlük değildir. o yüzden gelip burada sanatmış, zihnimiz özgürmüş vs. safsata yapmayın. bu adam yüz binlerce çocuğun kendine örnek aldığı bir adam. gencecik zihinlerin bu tarz rol modeller almaması lazım. +18 mekanlarda gitsin isterse şarkı söylemek yerine izleyenlerle kova yapsın, damardan vursun ancak erişimi bu kadar kontrolsüz ve kolay olan mecralarda bu genç arkadaşımızın yaptığı işler sakıncalıdır ancak bütün ihale bu genç arkadaşımıza kalmamalı

  sonuç : terlettiniz yeterli, güzel bir uyarı olmuştur tüm youtube fenomenlerine. gencecik bir adamın hayatıyla oynamayın pişman olduğunu belirtmiş zaten.

  salın bebeyi ! #freeezhel.