şükela:  tümü | bugün
  • şarkı sözlerinde uyuşturucu kullanıma özendirme yaptığı için göz altına alınan ezhel'i, 10 yıl ile yargılayacaklarmış.

çok üzücü, şarkı sözlerinde böyle sözler kullanma diyerek güzel bi' uyarıyla her şey çözülürdü. bu yaşta bir genç şarkıcı için bayağı kötü bir karar.

wiz khalifa yazın konser verecek bu ülkede, onu da mı içeri alacaklar? yapmayın ağalar, etmeyin.

kaynak: https://www.mynet.com/…apis-istemi-175493-mymagazin

--- spoiler ---

geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan ve tutuklanan ünlü rapçi sercan ipekçioğlu (ezhel) hakkında 10 yıl hapis isteniyor
    --- spoiler ---
  • ticaretini yapan 4 yıl alırken, "özendiren" 10 yıl ile yargılanıyor.
    (bkz: hukuk çok güzel gelsene)

bilgi editi: 10 yıl ile yargılansan dahi 1 ay ceza alabilirmişsin. artık adalet sistemine rahat rahat güvenebilirim.
  • anlam veremediğim olaydır.tamam,belki şarkı sözlerinin biraz daha topluma uygun hale getirilmesi gerekiyor.ama çok daha ağır suçlar işleyenler dışarıda gezerken,burada sanat yapan bir insan nasıl uyarı almadan hapis cezasıyla yargılanabiliyor?adaletsizlikten başka bir şey değildir bu benim gözümde.
  • bu ülkede lafla bir şeylerin cezası, aynı şeyi icraata döktüğünde alacağından neden fazla oluyor hep? adam napsın, resmen alıp satmaya teşvik etmişler adamı, en azından değsin diye.
  • şarkı sözlerinde ve yaptığı canlı yayınlarda uyuşturucu kullanımından ve uyuşturucu kullanmaya özendirmekten yargılanmakta olan rapçi. umarım 10 yıl kadar ceza yer. hak ediyor çünkü.
  • göstermelik alırlar, girer çıkar derken iş saçma sapan bir yöne gidiyor.

bir an önce çıkar devamında da bu ülkeden siktirip gider umarım.
  • neredeyse adamı melek yaptınız. adam uyuşturucuya özendirici şarkı yapıyor yahu. ki ergen diye tabir edebileceğimiz nice eğitimden yoksun, bunun tuzağına düşme ihtimali yüksek çoğunluktan oluşan gençler ülkesi burası. bence de daha büyük suçlar daha az ceza alıyor bundan ben de nefret ediyorum ancak bu durum bu adama hiçbir suçu yokmuş gibi davranmanızı haklı çıkarmaz. diğer suçların daha az cezalarla bertaraf edilmesini tartışalım ama böyle durumlarda da hırsımızdan gerçekleri gözden kaçırmayalım.
  • (bkz: yok ebenin amı ali sami)

adaletin çarpıtılması durumudur. özendirme durumunda en fazla 5 yıla kadar hapis cezası verilirken anayasanın 27. maddesine göre ezhel'in ceza almaması lazım.

statukocu isimli yazar'a bana bu konuda verdiği bilgiler için teşekkürler.
  • rezillik bile diyemiyorum skandaldir... kuzey kore bile.diyemiyorum bu ulkeye artik kabile devletinden farksiziz.. yani sokaktan gecen bi adam esrar kullandim dese 10 yil.yiyecek demek he? olum kulaga normal geliyor mu lan bu? yemin ediyorum kuzey kore derken abartmiyordum bak. ölmüş bu ülke.
  • memlekette güzel seyler de oluyor