• zaten birazcık ezikolan kişiyi hor görmek ve asagilamak amaciyla yapilan her turlu davranıs ve sarfedilen soz.

- kendime yeni bir laptop aldım ayca can.
    - aa demek sen bilgisayar da kullanabiliyorsun. bravo cok sasirdim

ayrıca (bkz: eziklenmek)
  • (bkz: ezik yapmak)
  • turkce sozluk'te bulunmaz. (bkz: sokak dili)
  • şu kelimeden gerçekten irite oluyorum. belki de duyduğum kişi psikolojikman beni ağır derecede rahatsız eden biri olduğu için bende bu kelime bu kadar takıntı oldu bilmiyorum ama arkadaşlar kullanmayın kullandırtmayın. hatta onu bunu da eziklemeyin, insanları eziklemek sizi bir yerlere yükseltmez çünkü. sadece kendinizi öyle sanmanıza sebep verir, insanlar en fazla size bakıp zavallı kim bilir zamanın da ne kadar eziklenmiş ki şimdi böyle davranarak kendisini bir yerlere getirmeye çalışıyor diye düşünürler.
  • uydurma bir kelimedir. türkçe'de yeri yoktur.

doğrusu ezmektir.
  • tolstoy’un, çehov’un özellikle de oyun yazarlığını küçümsemesi anlamında kullanılan ve behzat ç dizisi muzo karakterinin çok hoşuna giden kelimedir. lakin muzo'nun arkadaşı barbaros da kelimeden bir o kadar nefret eder. zira barbaros'un düzgün türkçe kullanma takıntısı vardır.

03:25
  • aşağılamak gibi güzide bir kelime varken ne maksatla kullanıldığını merak ettiğim kelimedir. oldukça varoş ve irrite edici geliyor bana.
  • -sen hiç dostoyevski okudun mu?
    +yok
    -dünya klasiklerinden neler okudun peki?
    +.....
    -heidi'yi okudun mu? onu okumuşsundur canım.

ez ez suyunu çıkar böyle, ohhh.
  • zorbalamakla desteklenir
hesabın var mı? giriş yap