şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ödemeyi noterde satış esnasında gerçekleştirin.

  ödeme yapmadan önce satışı yapacak olan kişinin kimlik bilgilerini, araç ruhsat bilgilerini, şase ve motor numaralarını kontrol edin.

  ödemeyi yaparsınız, satış gerçekleşmez veya noter satışı gerçekleşse bile parayı verdiğiniz kişi araç sahibi olmayabilir, göte gelmeyin.

  aynı abd'nin bize f35'leri vermeme ihtimali olduğu gibi. f35'ler için önden ödeme yapmıştık. uçaklar verilmezse kaporayı geri alabilecek miyiz belli değil.
 • kokpit kadran dokunmatiklerine dikkat edin, bozuksa çok masraflı olur.

  kanatlarda boya olup olmadığına bakın, özellikle kıçtaki dikey rudderlar ve kanat aileron ve elevatörleri önemli, dikkat edilmesi gerek. flapler sorunluysa kasımpaşa'da ucuz parçacılar var, dert değil.

  tramer kaydını kesinlikle sorgulayın, en az bir 100k$ masraf görünüyorsa başka ilanlara yönelin.

  f-16 ile takasa giren varsa kaçırmayın, f-22 takas olur diyen ilanlara güvenmeyin, dolandırıcıdır onlar. kanunen f-22 satışları yasaktır.

  deneme uçuşu yapmadığınız uçağı sakın almayın. satıcı yanaşmıyorsa kesin bir sorun vardır, kesinlikle almayın.

  uçağın kilometresini sorun, uçuş hızının knot, mileage'ın nautical mile olduğunu unutmayın.*

  hayırlı alışverişler..
 • f-16 gibi yıllık mühimmat stoğu yapıp yapamayacağınızı sorun. zira atış yaptıktan sonra uçak merkeze bildirim yapıyor. yeni füzeyi öyle yola çıkarıyorlar.

  uçak alacağım diye gidip boynunuzda tasmayla dönmeyin sonra.
 • önce bir sorun satıyor musunuz diye. sonra pazarlık yapın. ardından ürünü kontrol edin. durup dururken yolcu uçağı alıp dönmeyin.
 • lpg'ye uyumlu modeli mi, muhakkak bilen bir ustaya kontrol ettirin, malum benizn pahalı.
  uçağı direk abd'den alacaksanız ford lauderdale'de sanayideki ustalara değil, mümkünse abd'nin iç bölgelerindeki (arizona, wyoming) ustalara gösterin
  ayrıca,
  test uçuşlarında kullanılmış mı?
  kaç pilot tarafından kullanılmış
  lazer takip ve radar gizlenme sistemleri daha önce tamir görmüş mü?
  bunlara da dikkat etmek lazım.
 • hazır aldığın askeri sistemlerde ne yazıkki vidasına kadar gavura muhtaç oluyorsunuz, bu uçağın vidasından, boyasına kadar her şeyini dışarıdan satın almak zorunda kalan asalak bir ülke olacağız.
  kendini korumak için aldığın o uçak olurda savaş çıkarsa ne yazıkki metal yığını olacak, o sebeple s-400 alıyoruz, ister füze vur ister uçak!
  olurda rusya ile savaşırsan bu sefer s400'ler demir yığını, kendi silahıyla vurulma ahmaklığını yaşamak istemediklerinden gerekli hamleleri yapıyorlar...

  her uçak testlerden geçip onay vs alıp teslim ediliyor. her üretilen uçak kalite olarak iyi olsa da içlerinden bazıları çok daha iyi oluyor yani sıfır hata, testleri yapılırken bile üstüne toz değmemiş gibi.
 • it dalaşı kapasitesi olmayan bu çirkin ördek yavrusunu düşmanın olmadığı yerlerde kullanacaksanız alın, full kasko ve mali sorumluluk sigortası yaptırın. bir de rüzgarlı havalarda hangara kilitleyin, fırtınada emniyetli şekilde uçabileceği şüpheli.

  proven: america’s f35 “junk” against russia/syria
  https://www.veteranstoday.com/…gainst-russia-syria/

  bizde meclis pek de vergi mükelleflerinin ödediği vergilerden yapılan harcamaları kontrol etmek ile ilgilenmediğinden alın size avustralya parlamentosunun 2016-2017 yıllarındaki oturumları.

  scott ludlam - f 35's - foreign affairs defence & trade committee
  https://www.youtube.com/watch?v=gppu2cruti0

  f-35 jsf: good value at $96 million each?
  https://www.youtube.com/watch?v=lirqjto6sio

  ayrıca;
  (bkz: ördek kasa)
  (bkz: muayyer 5.nci nesil jet)
  (bkz: sıhhiyeciden az kullanılmış beyaz f-35)
  (bkz: hangar uçağı)
  (bkz: cn-235)
  (bkz: casa olayı)
 • computeste sokun