şükela:  tümü | bugün
 • ikinci sezonu yayınlanmış, komedi olarak sınıflandırılmaması gereken, bir dönemi güzel yansıtan çizgi dizi. bojack horseman ne kadar komediyse o kadar komedidir. tabi bojack horseman seviyesinde bir dizi değildi ilk sezon itibariyle ama yine de baymadı.
 • netfix sayesinde tanıştığımız mükemmel dizi.
  dönemini hatırı sayılır şekilde iyi anlatan ve son derece rasyonel bir dizi, amerikan aile yapısını özellikle orta sınıfı güzel işlemiş.
  iki sezon hemen bitti yenisini beklemekteyiz.
 • (bence) netflix'te yer alan en güzel çizgi dizi. diğerlerini de denedim.
  sanırım bir "at"ın hikayesi çok ilgimi çekmedi...
  sanırım 30 dakikalık bölümü maktulün götü üzerine komiklikler yapmaya çalışan polislerin dizisi de hiç ilgimi çekmedi.
  galiba '70'ler seviyorum. bu hikaye bana sıcak geldi. evet bunda da küfürler ve müstehcen diyebileceğimiz yerler var ama diğerleri kadar gereksizce değil.
 • güzel dizi fakat sevmediğim yanları var.

  fazla absürtlük hoşuma gitmiyor. dizinin gerçekçiliğini bozmayacak düzeyde kalırsa daha güzel. mohican airways'in başına getirilen aşırı gerizekalı karakter mesela gereksizdi. ya da küçük erkek çocuğun sevdiği kızın kaba saba bir tip olması gibi.
 • öncelikle dizinin adı f is for family.

  3. sezonu şimdi bitirdim gayet güzel gidiyor. dizi absürt mü evet. ama çok ince eski amerika'ya göndermeler mevcut. banliyöde yaşam, ırkçılık, kadınların iş hayatındaki yeri gibi. iş hayatı olayı mad men dizisinde çok güzel anlatılmıştı. zira iki dizi de aynı yılları anlatıyor. o yıllardaki saçmalıkları bize abartarak anlatıyorlar.

  evet göt herifler şimdi sizi o siktiğimin duvarına yapıştırmadan önce dikkatlice izleyin yoksa o boktan yumruğunuzu yine o boktan kafanıza geçiririm.
 • izlemesi zevkli, 70lerde yaşan tipik bir amerikan ailesinin trajedilerini konu alan yarı komik diyebileceğim yetişkin animasyon netflix dizisi.

  dönemin gerçekliklerine de ışık tutuyor. çok fazla küfür ediliyor dizide ama küfürlerin yaratıcı olmasından dolayı sanırım beni bu da rahatsız etmedi, baymadı.

  eğer boş zamanınız varsa ya da zihni meşkûk etmek istiyorsanız tavsiye edilir
 • big mouth’dan sonra düştüğüm boşluğu dolduramadı. beğenmedim.
 • izlemesi zevk veren, en sevdiğim dönem olan 70’leri güzel anlatan, her karakteri içinde barındıran netflix orijinal dizisi.
 • komik değil, trajik. kötü bir dizi olduğu için değil bu yorumun. trajik çünkü resmen standart bir babanın dramını anlatıyor.

  -çocukları tarafından saygı duyulmayan bir baba
  -eşi tarafından geçiştirilen bir koca
  -kendi öz saygısını dibe çeken az kazançlı bir iş
  -geçim sıkıntısı, ev kredisi, bitmeyen borçlar

  yazarken sıkıldım...
 • corona günlerinde sıkıldığım için izlemeye basladigim ve çok ama çok sevdiğim dizi...

  bu diziyi tek kelime ile anlatın deseler kesinlikle samimiderim. dizideki her şey o kadar samimi ve gerçekçi ki insan her biri karakteri ayrı seviyor ve gelişimini ayrı görüyor.

  70lerde normal sayılan bir çok şeyin bugün tuhaf gelmesi aslında bugün normal karşıladığını bir çok şeyin 50 sene sonra insanların bize tuhaf bakacağını kanıtlıyor.

  --- spoiler ---

  phillip büyük bir seri katil potansiyeli taşıyor. dikkatimi çeken karakterlerden. 3. sezondayim. chet tam amacını anlamadım.. mysterious biri...
  ginny'nin tipini direkt family guy'daki stewie'den esinlenmisler gibi geliyor.
  --- spoiler ---

hesabın var mı? giriş yap