şükela:  tümü | bugün
 • ilk iki sezonu itibari ile netflix harikası denilen (bkz: dark) (bkz: stranger things) (bkz: narcos) gibi baba yapımlar arasında bile favori dizimdi. babamla yaşadığımız ilişkiye çok benzediğini düşündüğüm hatta 3-4 olayı birebir yaşadığımız için çok sevmiştim.

  3.sezonu ise çok yavaştı. aşırı yavaştı. yer yer sıktı ama allahtan bölümler kısa. 3. sezonunu beğendiğimi söyleyemeyeceğim ama ilk iki sezonu ile hala benim favorim.

  tanım: netflix orijinal çizgi dizisi.
 • özellikle amerika görmüş bireyler icin acayip keyifli bir dizi.
 • simpsons ve family guy gibi aileyi anlattığını iddia edip de aslında abartılmış, sulandırılmış bir tablo çizen, fazla gerçekçi olmayan yapımlardan sonra gerçekten aileyi anlatan ve bunu yaparken de hiç abartıya kaçmamasına rağmen gayet komik olabilen güzel bir yapımdır.
  aile dediğin tam olarak budur. amerika'da geçmesine rağmen türkiye'deki çoğu insan kendi hayatından pek çok kesit bulabilir içerisinde. bu diziyi izledikçe fark ediyorum ki hayatımızdaki pek çok şey aslında düşündüğümüzden de evrenselmiş. dünyanın öbür ucunda da olsa insanlar bizimle benzer şeyleri yaşayabiliyor.
  ha bu arada üstte yazdıklarımdan diğer iki diziyi beğenmediğim sonucu ortaya çıkmasın. sadece bu dizi onlardan çok daha güzel bir gözlem yeteneğiyle yazılmış bence. kişiler, diyaloglar çok daha gerçekçi. tabi insanlar bir çizgi diziden gerçekçilik beklemez çoğu zaman, sadece benim dikkatmi çeken nokta bu kısımla ilgiliydi.

  aslında üstte bahsettiğim noktayı gözlemlemek için diziyi seyretmeye bile gerek yok. sadece dizinin giriş bölümünü izlemek bile yeterli bence. öyle güzel bir girişi var ki, bir erkeğin hayatında geçen aşamaları o iki dakikalık jenerikte harika bir şekilde özetlemişler. insan her izlediğinde vay anasını diyor. biz de mi bunları yaşayacağız acaba zamanla? sonra fark ediyorsun ki, jeneriğin yarısına kadar gelmişsin bile kendi hayatında.
 • smokey adamdır, gerisi hikaye.
 • 4.sezon onayını aldı, 2020 ortaları gibi geleceği söyleniyor.

  koyduğumun psikopat ailesi! kim bekleyecek ulan şimdi sizi 1 sene.
 • inanılmaz derecede zenci esprileri dönen netflix yapımı bir dizi.
  --- spoiler ---

  god is a negro? i'm in big trouble
  --- spoiler ---
  not: bob pogo amk senin ahahahahahah
 • netflix yapımı favori dizilerimden biridir. 4. sezonu önümüzdeki yıl gelecektir.
 • içinde ufak tatlı göndermeler bulunan, aileyle izlenebilecek netflix'in başarılı bulduğum nadir yapımlarındandır.

  --- spoiler ---

  frank oğlu bill'i kiliseye gitmesi için zorlamaktadır:

  frank: ...besides, church is good for you
  bill: then how come you never go?
  frank: because i heard those stories a hundred times. look, if jesus comes back and does some more magical shit, i'll come down and listen to that. now get in there!

  --- spoiler ---
 • sonunda olay örgüsü olan bir animasyon dizi bulduğum için çok mutluyum şiddetle tavsiye olunur
 • sevemediğim halde devam ettiğim evli barklı insan dizisi, bill burr'in katlanamadığım sesi de cabası.