şükela:  tümü | bugün
 • codemasters tarafından 2016 yazı & sonbaharında pc, playstation 4 ve xbox one için çıkaracağı oyun. oyunla ilgili şimdilik gelen bilgiler sanal güvenlik aracı, haas takımı, bu sene avrupa gp'ye ev sahipliği yapacak bakü gp, on sezonluk kariyerin olduğu. özellikle kariyer moduna önem verilecekmiş. ilerleyen zamanlarda oyunla ilgili güncel bilgiler gelecekmiş.

  edit : imla.
 • 19 ağustosta geliyor gibi görünüyor.
 • 19 ağustos 2016'da playstation 4, xbox one ve pc için çıkacak olan oyun.

  yeni gelen özelliklere ek olarak :
  * 22 kişilik multiplayer desteği
  * manuel start
  * formasyon turu

  silverstone'da manor'dan rio haryanto ile atılan tur.
 • oyuna ait ilk görüntüler, keyifli bir kariyer modu ve daha mücadeleci bir ai müjdeliyor gibi. ama el direksiyonda biraz daha bekleyelim ve görelim. codemasters bu, ne yapacağı belli olmaz.
 • mac için yok mu olum bu oyun?
 • 07.09.2016' da ön siparişi verdim.
  normalde fiyatı şu an 89 tl.(henüz yayınlanmadığı için).
  steam envanterimde f1 2015 olduğundan f1 2016 %10 indirimle 80,10 tl gibi güzel bir fiyata geldi bana. oyun çıkış yaptığında yaklaşık 150 tl civarı olmasını bekliyorum. şu ana dek üretilmiş en profesyonel formula 1 oyunu olduğu kesin.
  artılarını şöyle bir incelemeye çalışırsak; güvenlik aracı, sanal güvenlik aracı, formasyon turu, ar-ge sistemi, extra dlc paket avantajları, kariyer modunda kişisel pilot yaratabilme, isimlendirme, numara tercihi ve karakterimizin kaskını tasarlayabilme özellikleri cezbedici duruyor. ayrıca realizme çok önem verilmiş. örneğin kariyer yaparken takım arkadaşınızla rekabet edemiyorsanız kovulabilirsiniz.

  ön sipariş teklifleri :

  1. career research and development boost.
  (kariyer booster dlc paketi / ar-ge modu) :
  kariyer modunda pilot olarak katıldığınız takımı ve otomobilinizi kişisel olarak geliştirmeye çalışabilir, güncelleme paketleri üretebilirsiniz. örneğin haas f1 takımını podyuma çıkacak potansiyele taşımanız sizin ar-ge çalışmanızla mümkün olabilir. tabi ki bunu tek bir seferde yada kısa bir sürede yapamazsınız. burada realizm devreye giriyor. üzerinde gayret ve uğraş göstermeniz gerekiyor. uzun bir süre alabilir. sabırla ve küçük hamlelerle bunu sağlamak mümkün.

  2. exclusive career helmet and laptop designs.
  exclusive career helmet : evet ön sipariş veren arkadaşlar için sanıyorum 15 farklı modelde kariyer kask paketi dlc'si ekstra olarak geliyor. oyun içindeki editörden kask tasarımınızı kendiniz yapabilir, renklerini belirleyebilirsiniz.
  laptop designs : sanıyorum ki oyun içinde sürekli olarak kullandığımız laptop bilgisayar ile ilişkili. yada en sade haliyle kişisel bilgisayarımız için wallpaper paketi. bu konuyu biraz araştırsam da tam olarak detaylı bir şey öğrenemedim. kesin bilgiye ulaştığımda unutmazsam bir "edit" çakarız buraya...
  • multiplayer lobby icon :
  çok oyunculu lobi simgesiyle arkadaşlarınızla lobi kurup multiplayer yarışlar düzenleme şansınız olacak.
 • herkesin yorumlarıyla gaza gelip almak istediğim fakat bilgisayarımın kaldırıp kaldırmayacağını bilemediğim f1 serisinin yeni oyunu.minimum 8gb ram demişler ya.oyunu düşük sistemlerle oynayanlar yeşillendirebilirse sevinirim.
 • legend veya ultimate zorluk ayarlarında oynadığınızda, üzerinize rahmet çöküyor arkadaşlar. gittiğiniz her yere bereket götürüyorsunuz. her yere yağmur yağmaya başlıyor.
 • 30 mart'a kadar 35 tl gibi bir rakama alınabilecek formula 1 oyunudur.
 • serinin ilk oynadığım oyunu f1 2001'di. o günden bugüne ara ara serinin bazı oyunlarını oynamışlığım oldu. f1 2016 için ise rahatlıkla sonunda olmuş diyebilirim. eğer f1 hayranıysanız kesinlikle bu oyunu kaçırmayın tam da steam indirimleri varken 26,70 tl oldukça iyi bir fiyat. grafikleri ve oynanışı tek kelimeyle muazzam.